بین سرمایه گذاری واقعی و چپاول تفاوت قائل باشیم

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران/همدان رئیس کمیسیون فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه باید بین سرمایه گذاری واقعی و چپاول تفاوت قائل باشیم، گفت: ما موافق جنگیدن با سرمایه گذار واقعی نیستیم و برای آن فرش قرمز پهن می کنیم.

بین سرمایه گذاری واقعی و چپاول تفاوت قائل باشیم

مهدی حیدری در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: اگر جهت سرمایه گذاری درست طی گردد در سرانجام اتفاقات منفی نمی افتد، به عنوان مثال در پروژه عصر طلایی هگمتانه گفته شده به جای عوارض پروانه ساختمانی، در داخل همان مجتمع برای شهرداری فضای سبز ساخته گردد که منطقی نیست.

وی ادامه داد: در پروژه میوه و تره بار نو که زمین آن در دوره چهارم شورا جانمایی شد زمین بدون سند، بدون مطالعات و برنامه ریزی در اختیار سرمایه گذار نهاده شد و سرمایه گذار نیز پس از مدتی متوجه شده توجیه ندارد.

حیدری اعلام کرد: در مختصرترین تعریفف سرمایه گذاری باید محرک توسعه و پایدار باشد و منافع طرفین را همزمان تامین کند و اگر سرمایه گذاری منطقی تعریف گردد و سود و آورده طرفین از ابتدا تعیین باشد به نتیجه می رسد.

عضو شورای شهر همدان افزود: سرمایه گذاری زمانی به نتیجه نمی رسد که کلاهبرداری و چپاول را به نام سرمایه گذاری انجام دهیم و عمدتا این افراد در موجودی بانکی خود سرمایه ای ندارند و در پی سرمایه باد آورده از راه زد و بند هستند.

وی درباره پروژه اسکای مال اظهار کرد: اگر این پروژه به نقطه مناسبی منتقل گردد که هم مسائل ترافیکی ایجاد نکند و هم در دسترس مخاطبان باشد هیچ مسئله ای ایجاد نخواهد شد.

حیدری در سرانجام با بیان اینکه پروژه ای که پیوست های اجتماعی، فرهنگی نداشته باشد به نتیجه نمی رسد، توضیح داد: طبیعی است که از سرمایه گذاری، مردم و مدیریت شهری نیز باید منتفع شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2083

به "بین سرمایه گذاری واقعی و چپاول تفاوت قائل باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بین سرمایه گذاری واقعی و چپاول تفاوت قائل باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید