تسامح شهرداری تهران در احداث ساختمان پلاسکو

به گزارش وبلاگ واحدی، اعطاء در سومین سالروز حادثه پلاسکو درباره اختلاف نظر های موجود در باب ساخت آن توضیحاتی داد.

تسامح شهرداری تهران در احداث ساختمان پلاسکو

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگار ، علی اعطاء سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه در شرح اهمیت موضوع لایحه درآمد های پایدار شهرداری تهران گفت: لایحه درآمد های پایدار شهرداری تهران از سال 62 بر دوش دولت بود و بر این اساس دولت مکلف شد از آن موقع تا به امروز لایحه آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه نمود: لایحه درآمد های پایدار با قید دو فوریت در مجلس آنالیز و در دی ماه به تصویب رسید و یک روز پس از ثبت آن در دبیرخانه به دلیل مغایرت با اصل 100 قانون اساسی رد شد.

اعطاء در تشریح ویژگی های مهم لایحه درآمد های پایدار گفت: تصویب این لایحه درآمد های شهرداری را به سمت پایداری سوق می دهد و در کنار آن بر اصل توسعه تاکید دارد.

او ادامه داد: استقلال اقتصادی شهرداری ها از دیگر ویژگی های این لایحه است و باید تکلیف روشن گردد تا دولت بر اساس آن جهت پرداخت وام شهرداری ها اقدام کند.

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید نمود: امیدواریم نمایندگان مجلس از راه مقتضی این راستا را طی نمایند و این بار زمین مانده را به مقصد برسانند.

اعطاء ادامه داد: شورای شهر پنجم در اولین سال فعالیت خود به منظور بهره گیری از مجموع مطالبات مصوبه ای داشت با عنوان الزام شورای اسلامی جهت تشکیل کمیته ارتقا ایمنی ساختمان های شهر تهران که پس از آن جلسه هایی با نمایندگان مربوطه از وزارت مسکن، راه و شهرسازی تشکیل شد که خروجی آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

او با اشاره به سومین سالگرد حادثه پلاسکو گفت: امیدواریم شعار کمیته پلاسکو یعنی همان پلاسکو را از یاد نبریم از سوی نهاد های مربوطه و مدیریت شهری به صورت جدی دنبال گردد.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که در حوزه ساخت مجدد ساختمان پلاسکو بعضی از اصناف و مالک آن به مدیریت شهری اعتراض داشتند ، گفت: مصوبه ای وجود دارد که بر اساس آن تا پروانه ساختمانی صادر نگردد کار احداث نباید انجام گردد، اما در خصوص ساختمان پلاسکو تسامحی صورت گرفت تا مالکان و کاسبان ساختمان پلاسکو زودتر بتوانند آغاز به فعالیت نمایند.

اعطاء ادامه داد: البته باید به این نکته اشاره کنم که شهرداری تهران حقوق مکتسبه ای دارد که هنوز به جمع بندی کامل درباره این حقوق مکتسبه دست پیدا ننموده است.

او در پاسخ به این سوال که چرا هنوز آتش نشانان جان باخته در حادثه پلاسکو شهید محسوب نشده اند ، گفت: مرجع شهید محسوب کردن جان باختگان حادثه پلاسکو شهرداری تهران نیست، اما شهرداری کوشش می نماید تا برای آن ها در بنیاد شهید پرونده ای تشکیل گردد و آن ها شهید خدمت باشند.

سخنگوی شورای شهر تهران در شرح آخرین شرایط پروژه بام لند گفت: پرونده به وسیله حوزه حقوقی شهرداری تهران در حال پیگیری است، اما موضوعات مورد شکایت بحث متراژ فراتر پروژه بام لند و شکل قرارداد آن است.

اعطاء در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری تهران در تخلفات محرز شده در کمیسیون ماده 100 به گونه ای سلیقه ای عمل می نماید؟ گفت: پروژه ایران مال پروژه ای بود که از سوی کمیسیون ماده 100 رای بدوی آن صادر شد و مالک به این رای اعتراضی نکرد و پرونده این ملک مختومه شد و در حوزه تخلفات پالادیوم نیز رای کمیسیون ماده 100 اعلام و مالک نسبت به این رای اعتراض نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 722

به "تسامح شهرداری تهران در احداث ساختمان پلاسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسامح شهرداری تهران در احداث ساختمان پلاسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید