تظاهرات در ویسکانسین آمریکا بعد از شلیک پلیس به مردی سیاه پوست

به گزارش وبلاگ واحدی، پلیس آمریکا در آستانه اجرای منع آمد و شد شبانه در شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین، با صدها معترض صلح جو برخورد کرد. خشم مردم آمریکا دوباره بر سر تیراندازی یک افسر سفید پوست به یک شهروند سیاه پوست اوج گرفته است.

تظاهرات در ویسکانسین آمریکا بعد از شلیک پلیس به مردی سیاه پوست

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز دوشنبه ده ها افسر پلیس در کنوشا مقابل کاخ دادگستری صف کشیدند و معترضان در سراسر خیابان علیه نابرابری نژادی شعار می دادند. بالگردها بر فراز منطقه به پرواز درآمده و افسران پلیس روی سقف کاخ دادگستری مستقر شدند.

این دومین روز از اعتراضات در کنوشا، از زمان انتشار تصاویری در روز یکشنبه است که نشان می دهد جیکوب بلیک چندین بار از ناحیه پشت هدف گلوله قرار می گیرد. او غیر مسلح بود. در آن موقع او کوشش داشت تا سوار خودرویش گردد و سه فرزندش هم ماجرا را می دیدند. بلیک 29 ساله با جراحت وخیم راهی بیمارستان شد و عصر دوشنبه خانواده اش از انتقال او به بخش مراقبت های ویژه خبر دادند.

معترضان شعار عدالت نباشد، صلح نیست و نامش را بگو-جیکوب بلیک سر می دادند. معترضان همچنین فریاد می زدند عقب نخواهند نشست.

یکی از معترضان که به همراه فرزندش آمده بود، گفت: می خواهم فرزندانم یاد بگیرند که چطور تغییرات اتفاق می افتد و من اینجا هستم تا دوباره چنین اتفاقی برای آن ها رخ ندهد. شهروند 37 ساله دیگری خواهان سرانجام مصونیت پلیس در چنین کشتارهایی شد. او گفت: اگر من کسی را کشته بودم، محکوم می شدم و به من قاتل می گفتند. فکر می کنم اوضاع باید برای پلیس هم همینطور باشد.

اعتراضات شبانه در روز یکشنبه هم به تجمع مقابل مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید.

پلیس این شهر در ایالت شمالی ویسکانسین در هشداری که برای کسب و کارها فرستاده توصیه کرد طی 24 ساعت آینده بهتر است مغازه ها را تعطیل نمایند چرا که پلیس گزارش های متعددی از دزدی مسلحانه و شلیک و تیراندازی دریافت نموده است.

هم زمان پسر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر به اعتراضات در کنوشا واکنش نشان داده و با انتشار تصاویری منصوب به این اعتراضات در شبکه اجتماعی توییتر، آنها را آنارشی و هرج و مرج خوانده است. در همین حال، تونی اورس، فرماندار ویسکانسن ضمن محکوم کردن شلیک به جیکوب بلیک رفتار پلیس را مورد انتقاد قرار داده است.

جیکوب بلیک که افسران پلیس از پشت و از فاصله نزدیک چند بار به کمر او شلیک کردند، مسلح نبوده است اما به گفته فرماندار ویسکانسین جزئیات بیشتر این واقعه همچنان در دست آنالیز است.

او گفت: در حالی که ما هنوز جزئیات کامل واقعه را نمی دانیم، اما آنچه درباره اش یقین داریم این است که این اولین مرد سیاه پوستی نیست که در اقدامی بی رحمانه به دست ماموران قانون در ایالت ما یا کشورمان زخمی و یا کشته می گردد.

تونی اورس، فرماندار ویسکانسین همچنین گفت: من همواره گفته ام که ما باید به هنگام اقدامات خود ضمن همدلی، به همان اندازه هم به عمل مان اهمیت دهیم. در چند روز پیش رو، ما از مسئولان منتخب مردم در این ایالت خواهیم خواست چرا در تشخیص و مقابله با نژادپرستی در ایالت ما و کشورمان ناکام مانده اند، آن هم برای سالیان سال و مدت زمان مدید.

در همین حال، نام جیکوب بلیک در شبکه های اجتماعی آمریکا به کرات مشاهده می گردد و هزاران تن با امضای طوماری خواهان دستگیری و محاکمه افسران پلیسی شده اند که در جریان این تیراندازی نقش داشتند.

این تیراندازی که هم زمان با ادامه اعتراضات به مرگ جورج فلوید، خشونت پلیس و نژادپرستی در آمریکا انجام شده احتمالا در چند روز آینده به کانون اخبار آمریکا و صحنه نزاع حزبی میان دونالد ترامپ و جو بایدن بدل خواهد شد.

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای خواهان تحقیق و تفحص کامل و شفاف درباره این تیراندازی شد و گفت: امروز صبح، مردم ما یک بار دیگر با خبر اندوه بار قربانی شدن یک آمریکایی سیاه پوست دیگر که با استفاده بیش از حد از نیروی قهری زخمی شده، روبرو شدند... این ماموران پلیس با جوابگوی عمل شان باشند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1323

به "تظاهرات در ویسکانسین آمریکا بعد از شلیک پلیس به مردی سیاه پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در ویسکانسین آمریکا بعد از شلیک پلیس به مردی سیاه پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید