تهران بیش از 23 هزار کلاس فرسوده هم دارد

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران، علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در خصوص آخرین نشست تبیین سند توسعه تهران، گفت: در آخرین جلسه ای که با حضور استاندار محترم تهران و رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار گردید، بر توسعه فضاهای آموزشی استان تهران تأکید شد.

تهران بیش از 23 هزار کلاس فرسوده هم دارد

وی اضافه نمود: استاندار محترم تهران به دستگاه های اجرایی استان دستور داد تا در خصوص ساخت 12 هزار کلاس درس در استان تهران مساعدت و همراهی با نوسازی مدارس تهران داشته باشند تا در مدت زمانی قابل توجه این تعداد فضای آموزشی به مجموعه کلاس های درس تهران اضافه نموده گردد.

وی ادامه داد: هم اکنون در مجموعه استان تهران به 900 فضای آموزشی 15 کلاسه که به معنی 13 هزار و 500 کلاس درس است احتیاج داریم تا وضعیت تهران به شرایط استاندارد کشوری نزدیک گردد؛ این اقدام استاندار محترم تهران و همراهی برای ساخت 12 هزار کلاس درس، بسیاری از مسائل فضاهای آموزشی را مرتفع خواهد نمود.

شهری با اشاره به اینکه میزان تراکم دانش آموزی در برخی کلاس های درس استان تهران فراتر از 30 نفر است، اعلام کرد: استانداردهای کشوری نشان می دهد که میزان تراکم دانش آموزی در هر کلاس درس نباید فراتر از 24 دانش آموز باشد و با اضافه نموده شدن 12 هزار کلاس درس مسائل مربوط به تراکم دانش آموزی نیز تا حدودی مرتفع می گردد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران توضیح داد: تهران به ساخت فضاهای آموزشی جدید احتیاج دارد و برای رسیدن به شرایط و استانداردهای کشوری می بایست مدارس مطابق با رشد جمعیت احداث گردد و در شرایطی که تهران و به ویژه حاشیه این کلان شهر بزرگ هر روز شاهد مهاجران از دیگر شهرها است، لذا ساخت و پیش بینی فضای آموزشی مورد احتیاج بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به وضعیت فضاهای آموزشی فرسوده استان تهران، گفت: هم اکنون از مجموع 53 هزار و 445 کلاس درس دولتی در استان تهران، بیش از 23 هزار کلاس درس فرسوده هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 116

به "تهران بیش از 23 هزار کلاس فرسوده هم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران بیش از 23 هزار کلاس فرسوده هم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید