خبرنگاران 1.8 هزار میلیارد تومان پروژه عمران شهری در قم اجرا می گردد

به گزارش وبلاگ واحدی، قم - خبرنگاران - معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اعتبار طرح های عمرانی شهری قم در سال 99، گفت: سال جاری یک هزار و 800 میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر قم اجرا می گردد.

خبرنگاران 1.8 هزار میلیارد تومان پروژه عمران شهری در قم اجرا می گردد

جهت دریافت خدمات الاچیق حصیری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

عباس حلوایی زاده روز دوشنبه در جمع وبلاگ واحدی اضافه نمود: تکمیل رینگ مواصلاتی فردوسی و اتمام تقاطع های غیرهمسطح این طرح مهم ترین پروژه عمرانی شهرداری قم به طول 30 کیلومتر است.

حلوایی زاده گفت: فاز نخست این پروژه بیش از 60 درصد از پیشرفت فیزیکی دارد و این پروژه در قالب چند فاز مختلف به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: برای بهره برداری از زیرگذر میدان امام حسین(ع) به بلوار جمهوری 90 میلیارد تومان پیش بینی شده که 60 میلیارد از آن باید برای تملک پلاک های مسکونی هزینه گردد.

احداث 6 سوله ورزشی جدید در قم

وی اضافه نمود: 6 سوله ورزشی در شش منطقه مختلف قم در حال احداث است و تا انتها سال به صورت کامل به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: باغ پرندگان و شهربازی غدیر با تکمیل زیرساخت های مورداحتیاج در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

حلوایی زاده گفت: 12 هکتار از باغ پرندگان با توپوگرافی خاص خود مستعد پرورش و فعالیت آزاد پرندگان است.

وی ابراز داشت: از ابتدای سال 70 هزار تن آسفالت در سطح معابر شهری قم توزیع شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم توضیح داد: مقاوم سازی، زیرسازی آسفالت و زیباسازی بلوار زائر به عنوان یکی از معابر مهم شهری شروعشده است.

حوایی زاده با اشاره به نشست زمین در معابر شهری اضافه نمود: علت بسیاری از این نشست فرسودگی و مستهلک شدن زیرساخت های شهری است.

شهرداری نگاه بازاری به توسعه بافت های تاریخی ندارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم نیز در ادامه با اشاره به طرح ساماندهی بافت های تاریخی و فرسوده شهری قم یادآور شد: قم در این زمینه اقدام خارج از عرفی نمی کند تمام طرح ها بر اساس طرح تفصیلی انجام می گیرد.

غلامرضا جانقربان اضافه نمود: در طرح ساماندهی بافت های فرسوده شهرداری قم نگاه تجاری ندارد و از ساماندهی خیابان شهیدان برقعی نیز کمترین سودی نمی برد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به طرح ساماندهی اطراف امامزاده مبرقع(ع) بیان داشت: شهرداری قم فقط مجری این طرح است اما تا به امروز بیش از 40 میلیارد تومان هزینه نموده است.

وی اضافه نمود: از 300 پلاک این محور 150 پلاک احتیاجمند آزادسازی است و به اعتباری بیش از 150 میلیارد تومان احتیاج دارد.

جانقربان ابراز داشت: ساماندهی میدان مطهری یکی از پروژه های مهم شهری قم است که در طی چند سال انجام می گیرد.

وی ادامه داد: تا انتها امسال پلاک های مورداحتیاج برای ساماندهی این میدان آزادسازی می گردد.

جانقربان گفت: احداث پارکینگ زیرسطحی با ظرفی200 پارکینگ در میدان روح الله کلید خورده و به مرور تا انتها سال به بهره برداری می رسد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم تاکید نمود: اراضی 48 هکتاری پردیسان که برای بازآفرینی هسته مرکزی شهر در حال آماده سازی بود با اجرای طرح اقدام ملی مسکن از دستور کار شهرداری قم خارج شده است.

افزایش خدمات الکترونیک شهرداری همزمان با شیوع کرونا

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز در بخشی از این نشست، گفت: افزایش خدمات غیرحضوری حوزه مدیریت شهری و بهبود فضای نشاط شهری در کنار بازیافت و جمع آوری به موقع پسماند همزمان با کرونا در قم دنبال شده است.

سید امیر سامع عنوان داشت: ازآنجایی که قم اولین شهری بود که کرونا را کشف کرد تمام اقدامات صورت گرفته تصمیم گیری هایی بود که تا قبل از آن هیچ تجربه ای از آن وجود نداشت.

وی گفت: برای مقابله با کرونا و پیشبرد مجموعه برنامه های مدیریت شهری 10 کمیته ویژه در شهرداری قم شکل گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری قم ابراز داشت: در دفن اموات کرونایی تمام دستورالعمل های شرعی در کنار پروتکل های بهداشتی رعایت شد.

سامع اضافه نمود: با شروع شیوع کرونا دو قسمت ویژه برای غسل اموات کرونایی در دو بخش مردان و زنان به وجود آمد و پساب های حاصل از غسل نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی راهنمایی شد.

وی یادآور شد: همچنین بیش از 70 اکیپ پیاده برای ضدعفونی و گندزدایی شهری با شروع کرونا در شهر قم فعال شدند

سامع شرایط باغ پرندگان را موردتوجه قرارداد و گفت: یک قفس 3 هزار متری در این زمینه آماده سازی شده اما هنوز نتوانسته ایم تور اصلی این باغ را خریداری کنیم اما تا انتها شهریورماه این پروژه به بهره برداری می رسد./

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1166

به "خبرنگاران 1.8 هزار میلیارد تومان پروژه عمران شهری در قم اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 1.8 هزار میلیارد تومان پروژه عمران شهری در قم اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید