رئیسی: توزیع 350 میلیارد تومان برای پزشکان خانواده شهری و روستایی

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا) - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته جاری حدود 200 میلیارد تومان منابع اقتصادی به منظور پزشک خانواده شهری و 150 میلیارد تومان نیز به منظور پزشک خانواده روستایی و حدود 80 میلیارد تومان نیز برای خرید کیت تشخیصی کرونا هزینه خواهیم کرد که بین استان ها توزیع می گردد.

رئیسی: توزیع 350 میلیارد تومان برای پزشکان خانواده شهری و روستایی

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، علیرضا رییسی در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که روز دوشنبه با حضور معاون حقوقی، مجلس و امور استان ها و به وسیله ویدیو کنفرانس برگزار گردید، اضافه نمود: بر اساس پیگیری های وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه قول مساعد داده که تا آخر ماه جاری، مبلغ قابل توجهی از بدهی هایی که ما در حوزه بهداشت داریم را در اختیارمان قرار دهد.

ازدحام در پاساژها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

وی در این اجلاس درباره ازدحام مردم در اماکنی مانند پاساژها و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بیان نمود: همکاران بهداشت محیط به عنوان ضابطان قضایی در استان ها حضور دارند و اختیار تعطیل کردن خاطیان پروتکل های بهداشتی را دارند. با سازمان تعزیرات نیز تفاهمنامه ای به امضا رسانده ایم و بر اساس آن، امکان حضور گشت های مشترک وجود دارد و اختیار تصمیم گیری در خصوص تعطیلی اماکن وجود دارد. نیروی انتظامی نیز براساس قانون مکلف است که همکاری کند.

معاون وزیر بهداشت خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی اظهار کرد: دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه با سطوح نظارتی را ابلاغ کردیم و درخواستم این است که در ستاد استانی آن را اجرایی کنید. دستگاه ها موظف هستند بر اساس این دستورالعمل به دانشگاه های علوم پزشکی گزارش دهند. در این دستورالعمل وظایف دستگاه ها معین شده است. بنابراین روسای دانشگاه ها و معاونان آنها در خصوص این دستورالعمل، سختگیرانه عمل نمایند و گزارش آن را به ما بدهید تا در حضور رییس جمهوری اعلام کنیم که مثلا کدام دستگاه ها و نهادها گزارش و اطلاعاتی ارائه نکرده اند.

اعمال سختگیرانه پروتکل های بهداشتی

رییسی درباره اقدامات جدید در خصوص اعمال سختگیرانه پروتکل های بهداشتی بیان نمود: در این راستا، یکی از اقدامات تقویت نظارت های مردمی بر رعایت پروتکل های بهداشتی است. به این صورت که هر صنفی باید QR کد خود را داشته باشد و اگر این QR کدها در معرض دید باشد، افراد می توانند با اسکن کد با موبایل به سوالات پاسخ دهند و گزارش آن برای ما ارسال گردد تا با صنف خاطی برخورد کنیم.

همه مادران باردار واکسن آنفلوآنزا دریافت می نمایند

معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا گفت: هر تعداد مادر باردار در کشور وجود داشته باشد، واکسن آنفلوآنزای رایگان دریافت می نماید. آنها می توانند با کارت ملی خود به مراکز بهداشت مراجعه نمایند. کمبودی هم در این زمینه نداریم.

وی ادامه داد: توزیع واکسن آنفلوآنزا را باید مدیریت کنیم. البته در نیمکره جنوبی هیچ موجی از بیماری آنفلوآنزا بروز پیدا نکرده و این موضوع نشان می دهد که رعایت پروتکل های بهداشتی تاثیر زیادی بر بیمار نشدن مردم دارد، اما از نظر روانی و احتیاج بعضی گروه ها به واکسن، باید جوابگوی مردم باشیم.

رییسی اظهار کرد: باید دقت گردد که واکسن آنفلوآنزا در مراکز 16 ساعته منتخب کرونا تزریق نگردد. در واقع در مرکزی که بیمار کرونایی مراجعه می نماید، نباید واکسن آنفلوآنزا تزریق گردد و این واکسن ها باید در مراکزی که بیمار کرونایی ویزیت نمی گردد، تزریق گردد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان نمود: خانه های سالمندان و مراکز نگهداری از سالمندان تحت پوشش بهداشت بوده و واکسن آنفلوآنزا دریافت می نمایند اما سالمندانی که بیماری زمینه ای شناخته شده ای ندارند و بالای 65 سال هستند، باید پس از توزیع این واکسن در داروخانه ها، واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه های سطح شهر تهیه نمایند.

میزبانی از معاون بهداشت در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه ها

طاهر موهبتی معاون حقوقی مجلس و امور استان های وزارت بهداشت نیز درباره برگزاری اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور بیان نمود: روال برگزاری اجلاس روسای دانشگاه ها به گونه ای است که هر جلسه با موضوع یکی از معاونان وزارتخانه برگزار می گردد.

وی اظهار کرد: درباره تفویض اختیارات ستاد ملی مقابله با کرونا به دانشگاه های علوم پزشکی اقدامات خوبی انجام شده است. در جلسه امروز میزبان معاون بهداشت وزارت بهداشت و مدیران این معاونت هستیم تا شرایط اقدامات پیشگیرانه در حوزه بهداشت و مقابله با کرونا و توزیع واکسن آنفلوآنزا تببین گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1366

به "رئیسی: توزیع 350 میلیارد تومان برای پزشکان خانواده شهری و روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: توزیع 350 میلیارد تومان برای پزشکان خانواده شهری و روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید