سلامتی و پزشکی

توصیه هایی برای پیشگیری از پوسیدگی دندانِ بچه ها

تهران (پانا) - پوسیدگی دندان از جمله اپیدمیهای خاموش در میان بچه ها است؛ به همین علت ضرورت دارد تا نحوه رعایت بهداشت دهان و دندان و کاهش مصرف مواد قندی به آنان آموزش داده گردد.

1 مرداد 1400

عفونت بدن معلولان به علت قطع برق

باوجود افزایش دما و گرمای طاقت فرسای تابستان سال جاری، مردم ایران قطعی برق را هم تجربه می نمایند؛ معضلی که اگرچه زندگی را برای مردم سخت نموده، اما معلولان به ویژه معلولان بسترگرا و افراد دچار آسیب ضایعه نخاعی را که برای استفاده از بیشتر وسایل توانبخشی...

30 تیر 1400

عیسی کلانتری: همیشه همین طوری می نشینم؛ چرا باید عذرخواهی کنم؟ این مزخرفات را خبرنگاران در می آورند

عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن رد وقوع هرگونه تخلف از سوی اداره کل استانی این سازمان در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده، گفت: هر ماشینی که معاینه فنی داشته باشد، بیمه داشته باشد، مجاز است. راننده آن اتوبوس هم مربوط به شرکت...

29 تیر 1400

تمرکز دولت آینده در بخش سلامت بر پیشگیری باشد

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه درمان از اولویت بالایی برخوردار است، اما عمده تمرکز دولت آینده در بخش بهداشت و درمان باید تمرکز بر پیشگیری و بهداشت و پزشک خانواده باشد.

29 تیر 1400

بخشنامه های پروازهای داخلی زاگرس

بخشنامه های پروازهای داخلی زاگرسدر این مطلب می توانید تمامی بخشنامه های پروازهای داخلی زاگرس را از تاریخ 1398/12/08 به بعد دنبال نمایید.

28 تیر 1400

تایید افزایش تقاضا برای سفر به ارمنستان با انگیزه دریافت واکسن کرونا

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، تایید افزایش تقاضا برای سفر به ارمنستان با انگیزه دریافت واکسن کرونا صورت گرفت.

25 تیر 1400

نرخ ابتلای روزانه به کرونا در آفریقای جنوبی شکسته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، مقامات بهداشت و درمان آفریقای جنوبی اعلام کردند که این کشور در روز پنج شنبه 21،584 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا را ثبت نموده است که ظرف شش ماه گذشته بالاترین رقم ابتلای روزانه در این کشور آفریقایی به تعداد می رود.

24 تیر 1400

موفقیت یک سده ای حزب حاکم چین در تحقق آرمان های مردمی

رادیو بین المللی چین نوشت: حزب کمونیست چین اکنون صد ساله شده و یکی از معدود احزاب سیاسی دنیا است که از آزمایش زمان سربلند بیرون آمده است.

20 تیر 1400

کلاس های ترم تابستانی دانشگاه گیلان به صورت مجازی برگزار می شود

دانشگاه گیلان در تابستان سال 1400 مجری برگزاری ترم تابستان به صورت مجازی است.

18 تیر 1400

طرز تهیه دنت شکلاتی؛ دسر محبوب بچه ها

مواد اصلی تشکیل دهنده دنت شکلاتی شامل پودر کاکائو، شیر، نشاسته، خامه و شکر می گردد. طعم دهنده اصلی این دسر، پودر کاکائو است که باعث تفاوت طعم و رنگ آن با سایر دسر ها می گردد.

16 تیر 1400

عمو نوروز وارد دنیای صوتی - تصویری شد

چند سال شد که کرونا در زندگی ما حضور داره و اونجوری که ازش خبر میاد نمی خواد به این زودی ها از کنارمون تکون بخوره. به هر حال به بدتر این ایناشم عادت کردیم و راستا زندگی مون را باهاش وفق دادیم؛ مجبوریم با این شرایط بسازیم تا نسوزیم. پیش بینی میشد که دنیای...

15 تیر 1400

باید نقشه راه 10 تا 15 ساله کشور را در زمینه توسعه فناوری تدوین کنیم

عضو تشخیص مصلحت نظام در بازدید از پارک علم و فناوریی البرز گفت: باید نقشه راه 10 تا 15 ساله کشور را در زمینه توسعه فناوری تدوین کنیم.

12 تیر 1400

آیا واکسن کرونا خاصیت مغناطیسی دارد ، ماجرای میکروچیپ ها

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، راهنمای پاسخ به این سوال که آیا تزریق واکسن کووید 19 می تواند باعث ایجاد خاصیت مغناطیسی گردد را منتشر کرد.

11 تیر 1400

ستاد زیست فناوری برای ارتقای حوزه سلامت 6 برنامه ملی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، 6 برنامه در حوزه سلامت در راستای افزایش ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی توسط معاونت علمی و فناوری تعریف شده است.

6 تیر 1400

ایده اصلی هامون بازسازی کنش های گفت وگومحور در جنوب ایران است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بوشهر، انتشارات یکی از ارکان اصلی فرهنگی یک جامعه است که با نشر کتب مختلف در موضوعات گوناگون راستا را برای توسعه فرهنگی آن جامعه هموار می نماید. استان بوشهر از نقاط فرهنگ محور و اندیشه سازی است که در درازنای تاریخ با پرورش...

5 تیر 1400

اظهار نظر پزشکی قانونی درباره شرایط سلامت روانی پدر بابک خرمدین

خبرنگاران : رئیس بخش معاینات روانپزشکی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران درباره شرایط سلامت روان والدین بابک خرمدین توضیحاتی ارائه داد.

3 تیر 1400

میزان تسهیلات بانکی به بازنشستگان در سال 1400 اعلام شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزایش اعتبار مربوط به اعطای تسهیلات بانکی به بازنشستگان از 180 میلیارد تومان در سال 98 به 2000 میلیارد تومان در سال 99 را گام مهمی مطرح کرد و گفت: این رقم در بودجه سازمان در امسال افزایش یافته است.

1 تیر 1400

بیماران سکته مغزی این واکسن کرونا را تزریق نمایند

خبرنگاران : رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: بیمارانی که سابقه سکته مغزی دارند می توانند آسوده خاطر هر نوع واکسن کرونا را تزریق نمایند.

27 خرداد 1400

نمایش قدرت ایران در تولید واکسن کرونا و موفقیت انجام تست های بالینی

با برگزاری وبیناری، تجربه های ایران به عنوان یکی از کشورهای توانمند در حوزه تولید دارو و واکسن کووید 19 در ابعاد بین المللی معرفی گشت.

23 خرداد 1400

چین تا خاتمه سال به ایمنی گله ای می رسد

کارشناس ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین گفت: چین تا انتها سال 2021 با سرعت واکسیناسیون پیشرو در دنیا، به مصونیت گله ای می رسد.

11 خرداد 1400
تعداد: (389)