راز پنهان مومیایی 3 هزار ساله چیست؟

به گزارش وبلاگ واحدی، برای اولین در طول یک صد سال گذشته، این مومیایی از تابوت بیرون کشیده شد تا به طور کامل مورد آزمایش و ارزیابی قرار گیرد.

راز پنهان مومیایی 3 هزار ساله چیست؟

قسمت زیر تابوت، محیطی غنی از نظر پزشکی است که جنبه ای از خاک، گیاهان و حشرات را نشان می دهد.

نشریه آرت دیلی در گزارشی در این خصوص نوشت: کارشناسان این موزه اطمینان دارند که آنالیز علمی مواد به کار رفته در مومیایی و صمغ مورد استفاده برای باندپیچی کردن جسد، جزئیات بیشتری را در خصوص این مومیایی و مکانی که در آن نگهداری شده است، فاش می نماید.

شاید مهیج ترین پیشرفت در این زمینه، کشف چهره های نقاشی شده در سطوح داخلی و خارجی سطح زیرین تابوت باشد. این چهره های نقاشی شده معرف الهه های مصر باستان هستند.

برای مصریان باستان، حفظ جسد بسیار حائز اهمیت بود. اگرچه این مومیایی و تابوت آن درطول قرن ها به دست سارقان قبور و به دلیل سیلاب، آسیب های بسیاری دیده اند، هنوز تا حد زیادی سالم مانده اند و به مراقبت و عملیات محافظت از رنگ ها احتیاج دارند تا بتوان آنها را برای سال های بیشتری حفظ کرد و امکان بازدید از رنگ آمیزی های زیبا روی تابوت را فراهم آورد.

یک خیریه فرهنگی محلی در اسکاتلند درتلاش است تا برای عملیات محافظت از این مومیایی، پول جمع آوری کند. قرار است مومیایی در سال 2022 در اسکاتلند به نمایش درآید.

مارک هال مدیر مجموعه های موزه پرت اسکاتلند گفت: تماشای پدیدار شدن این نقش ها، ما را بسیار شگفت زده کرد.

وی اضافه کرد: دلیلی برای بلند کردن جسد و مشاهده قسمت زیرین تابوت نمی دیدیم و انتظار نداشتیم که به چیزی در زیر مومیایی دست یابیم. از اینرو، دیدن این نقاشی ها، پاداشی واقعی است و چیزی فوق ویژه برای سهیم کردن با مردم به ما می دهد.

قرار است تحقیقات و آنالیز های بیشتری روی نقاشی ها برای دستیابی به اطلاعاتی در خصوص تاریخچه این مومیایی انجام گردد.

مومیایی در سال 1936 از سوی انجمن علوم طبیعی و باستان شناسی آلوآ (Alloa) در اسکاتلند به موزه پرت اهدا شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1076

به "راز پنهان مومیایی 3 هزار ساله چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز پنهان مومیایی 3 هزار ساله چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید