رضاییان: نماینده قوی در AFC نداریم، حق مان را از CAS بگیریم

به گزارش وبلاگ واحدی، پیشکسوت فوتبال ایران می گوید اگر AFC تصمیم گرفت حق میزبانی را از نماینده های ایران بگیرد، باید برای دفاع از حق فوتبال ایران به CAS شکایت کنیم.

رضاییان: نماینده قوی در AFC نداریم، حق مان را از CAS بگیریم

مسعود رضاییان، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت وگو با خبرنگاران درباره احتمال لغو میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به بهانه واهی عدم امنیت در کشور اظهارکرد: کشورهای عربی منتظر چنین جرقه هایی هستند که بتوانند حداکثر استفاده را ببرند و نمی توان خیلی هم آن ها را نکوهش کرد. بازی کردن در تهران و استادیوم آزادی برای آن ها یک جهنم و مصیبت است. به همین دلیل آن ها شانس خودشان را امتحان می نمایند، هر چند که کم باشد اما ما باید با مذاکرات قوی مانع از انجام چنین کاری شویم چون عملا برای کشور ما لذتی ندارد که مسابقات در کشور ثالث برگزار گردد.

او ادامه داد: کشورهای عربی با توجه به نفوذی که در فوتبال آسیا دارند این کار را می نمایند ولی اگر ما بتوانیم این موضوع را به فیفا بکشانیم بهتر است. اگر نتوانستیم AFC را قانع کنیم باید موضوع را به دادگاه CAS ارجاع دهیم و آن جا حق مان را بگیریم چون آن ها خیلی اهل سیاسی کاری نیستند.

رضاییان درباره این که ایران چگونه باید این موضوع را به اثبات برساند هم شرح داد: موضوع اول این است که برخی از اتفاقات خارج از دایره کنترل مسئولان ورزش ما است اما ما باید بتوانیم طرف مقابل یعنی کسانی که در صندلی قضاوت هستند را با گزارش های خوب و استفاده از وکلای قوی قانع کنیم. بردن این دادگاه دور از ذهن نیست و می توان این کارها را کرد. آن ها هم با ما عناد ندارند که بخواهند از سر لجبازی ما را نابود نمایند.

وی ادامه داد: همه کشورهایی که با ما بازی دارند دوست دارند در تهران و اصفهان یا تبریز بازی ننمایند. ما باید از این مخمصه دربیاییم. با ارسال لوایح خیلی قوی و استفاده از افرادی که زبان آن ها را خوب متوجه می شوند می تواند اثربخش باشد. ممکن است وکلای ما قوی هم باشند اما چون معمولا زبان آن ها را بلد نیستند شاید همه چیز را خوب نبینیم. حتی می توانیم از وکلای قوی بین المللی استفاده کنیم.

او درباره ضعف نماینده های ایران در AFC برای دفاع از حقوق فوتبال ایران هم بیان نمود: ما نماینده ای قوی نداشتیم و تاثیرگذار نبودند. دیگران یا لابی قوی دارند یا پول شان خیلی زیاد است. ایران کشور بزرگی است و در سیاست روی ما حساب می نمایند اما در ورزش آدم های قوی نفرستادیم که بتوانند تاثیرگذار باشند. داشتن یک نماینده که فقط اسما نماینده باشد کمکی نمی کند. فردی که نماینده است باید خیلی وقت بگذارد تا بتواند حقانیت ایران را ثابت کند. البته نه با سیاسی کاری بلکه با فعالیت های ورزشی و دادن طرح و ایده های خوب. نماینده مالزی و سنگاپور و هند که آنچنان اقتداری در ورزش ندارند اما احتمالا طرح های خوبی دارند. ما هم باید چنین نماینده هایی بفرستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 848

به "رضاییان: نماینده قوی در AFC نداریم، حق مان را از CAS بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضاییان: نماینده قوی در AFC نداریم، حق مان را از CAS بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید