سفیر ایران: هنوز دستورالعملی برای زمان شروع ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید در ایتالیا ابلاغ نشده است

به گزارش وبلاگ واحدی، سفیر ایران در رم با اشاره به تعلیق فعالیت های کنسولی سفارت ایتالیا در تهران در پی شیوع کرونا گفت: هنوز دستورالعملی از دولت برای زمان شروع ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید ابلاغ نشده است.

سفیر ایران: هنوز دستورالعملی برای زمان شروع ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید در ایتالیا ابلاغ نشده است

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حمید بیات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا دیروز (سه شنبه) ششم خرداد ماه 1399 در نشست با جمعی از تجار، مدیران شرکت ها و همچنین دانشجویان ایرانی که به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران - ایتالیا و به وسیله اینستاگرام به صورت زنده برگزار گردید، به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

بیات در این نشست به ارائه توضیحاتی در مورد سطح رابطه سیاسی ایران و ایتالیا، تاثیر تحریم ها و شیوع ویروس کرونا بر روابط مالی با این کشور، شرایط پروازهای مستقیم ایران به ایتالیا، نقش اتاق های مشترک بازرگانی در توسعه مناسبات تجاری 2 کشور، نقش روابط مالی در تعمیق مراودات سیاسی ایران و ایتالیا پرداخت و سپس توصیه های لازم را به تجار و شرکت هایی که مایل به برقراری روابط تجاری با ایتالیا هستند، ارائه کرد.

وی در این گفت وگو بیان کرد: روابط 2 کشور ایران و ایتالیا از سابقه طولانی برخوردار بوده و همیشه مناسبات حسنه و رو به گسترشی در همه حوزه ها بین طرفین وجود داشته و امروزه نیز علیرغم تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا اگرچه با کاهش حجم تجارت روبرو شده ایم، اما همکاری در حوزه های متعدد دیگر کماکان ادامه یافته است.

شرکت های ایرانی ابتکار عمل را در دست بگیرند

سفیر ایران از شرکت های ایرانی خواست تا در شرایط کنونی تحریم ها و در کنار کوشش بخش های دولتی، ابتکار عمل را بیش از پیش در دست گرفته و با توجه به بعضی محدودیت های تجاری اعمال شده ناشی از تحریم ها، راهکارهای جایگزین برای حفظ و توسعه همکاری ها و خصوصا افزایش حجم صادرات به ایتالیا را شناسایی و مورد بهره برداری قرار دهند.

به گزارش فارس، بیات همچنین به نقش اتاق های مشترک بازرگانی در تسهیل و تقویت امور تجاری و صنعتی 2 کشور اشاره نمود و گفت: هر 2 اتاق مشترک در ایران و ایتالیا بسیار فعال بوده و بسیاری از فعالیت های تجاری بین 2 کشور توسط اعضای این اتاق ها صورت می گیرد.

وی در مورد تبعات شیوع ویروس کرونا بر روابط ایران و ایتالیا نیز اضافه نمود: مهمترین تاثیر کرونا در فرایند روابط 2 کشور بیشتر در حوزه حمل و نقل و توقف کامیون های ایرانی در مرز ترکیه مشهود بود.

بخش دیگری از سوالات، مربوط به مسائل دانشجویان ایرانی اعم از پذیرش و زمان بازگشایی دانشگاه های ایتالیا، مسائل اخذ ویزای دانشجویی و فعالیت سفارت ایتالیا در تهران بود که در این زمینه نیز پاسخ هایی ارائه شد.

تعلیق فعالیت های کنسولی سفارت ایتالیا در تهران برای مدتی

سفیر کشورمان گفت: به دلیل شرایط کرونایی و سیاست های قرنطینه ای سخت در ایتالیا اغلب واحدهای اداری و دانشگاهی به حالت تعطیل درآمدند. سفارت ایتالیا در تهران نیز برای مدتی فعالیت های کنسولی خود را به حالت تعلیق درآورد. در مورد زمان شروع ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید، طی گفت وگوهایی که با سفارت ایتالیا در تهران صورت گرفت، اعلام کردند که هنوز دستورالعملی از دولت به آنها ابلاغ نشده، اگرچه پذیرش دانشجو خواهند داشت، اما به دلیل تاخیرهای به وجود آمده ناشی از کرونا، مشخص نیست در مورد زمانبندی صدور ویزای دانشجویان، سفارت ایتالیا در تهران به چه صورت اقدام خواهد نمود.

توصیه به متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا

بیات خطاب به متقاضیان ویزای تحصیلی ایتالیا هم گفت: توصیه می گردد این افراد حتما به نکات و شرایط درخواست شده در سایت سفارت ایتالیا در تهران توجه نمایند و مدارک درخواست شده را به صورت شفاف و دقیقا در زمان مشخص شده به سفارت ایتالیا تحویل دهند.

وی اضافه نمود: سال گذشته ما مذاکرات متعددی با اداره بورس و همچنین وزارت امور خارجه ایتالیا برای برطرف مشکل دانشجویان ایرانی انجام دادیم. امیدوار هستیم که در سال جدید شاهد مسائل برای ورود دانشجویان ایرانی به ایتالیا نباشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1157

به "سفیر ایران: هنوز دستورالعملی برای زمان شروع ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید در ایتالیا ابلاغ نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران: هنوز دستورالعملی برای زمان شروع ترم تحصیلی و پذیرش دانشجویان جدید در ایتالیا ابلاغ نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید