سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می نماید

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از نیواطلس، پرلایت سنگی آتشفشانی است که از آن به عنوان عایق در ساختمان ها و نیز افزودنی مناسب خاک گلدان استفاده می گردد. اما آنالیز پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد از این سنگ می توان برای از بین بردن پشه هایی که عامل بیماری مالاریا هستند نیز استفاده کرد.

سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می نماید

درحال حاضر، در نواحی که محل زندگی پشه های مالاریا است از اسپری های خاصی استفاده می گردد که اگر چه این حشرات را می کشند، اما سمی بودن مواد آنها به خود انسان ها و محیط زیست نیز آسیب می زند.

پرلایت جایگزینی مناسب به جای این اسپری هاست که با محیط زیست نیز سازگاری دارد و ترکیب آن با آب منجر به فراوری اسپری ارزان و جدیدی موسوم به Imergard می گردد که به طور آزمایشی و با موفقیت برای نابودی پشه های مالاریا در کشور آفریقایی بنین مورد استفاده قرار گرفته است.

اسپری یادشده ضمن اینکه آسیبی به سلامتی انسان ها نمی زند، از توانایی و قدرت بیشتری برای نابودی پشه های مالاریا برخوردار است و علاوه بر آن مدت ماندگاری آن نیز بر روی سطوح بیشتر است. ذرات پرلایت با چسبیدن به حشرات و از بین بردن لایه چربی محافظ روی بدن آنها به خشک شدن سریع بدن، کمبود آب و در نهایت مرگ سریع حشرات یاری می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1194

به "سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید