شیوع اومیکرون ظرف سه روز دو برابر می شود

به گزارش وبلاگ واحدی، سازمان جهانی بهداشت روز شنبه گفت موارد ابتلا به سویه اومیکرون کرونا در 89 کشور گزارش شده است و شمار ابتلا در عرض 1.5 تا 3 روز در مناطقی با شیوع محلی دو برابر می شود.

شیوع اومیکرون ظرف سه روز دو برابر می شود

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد اومیکرون به سرعت در کشور هایی با سطح بالای ایمنی جمعی در حال توسعه است، اما تعیین نیست که این مساله به دلیل توانایی ویروس برای فرار از مصونیت، قابلیت سرایت بالای آن یا ترکیبی از هر دو است.

این نهاد ماه گذشته میلادی اومیکرون را یک نوع نگران کننده از بیماری کرونا معرفی کرد، اگرچه هنوز اطلاعات دقیقی در مورد آن و شدت بیماری ای که ایجاد می کند، در دست نیست.

سازمان جهانی بهداشت شرح داد: هنوز اطلاعات محدودی در مورد شدت بالینی اومیکرون موجود است. اطلاعات بیشتری برای آگاهی از شدت این بیماری و اینکه چگونه شدت بیماری تحت تاثیر واکسیناسیون و ایمنی قرار می گیرد، مورد نیاز است.

سازمان مزبور اضافه کرد: اطلاعات محدودی در دسترس است و شواهدی در مورد اثربخشی واکسن بر اومیکرون موجود نیست.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که با افزایش سریع موارد ابتلا، بیمارستان ممکن است در برخی منطقه ها از ظرفیت پذیرش خارج شوند.

این سازمان اضافه کرد: بستری شدن در انگلیس و آفریقای جنوبی همچنان ادامه می یابد و با توجه به افزایش سریع موارد ابتلا، ممکن است بسیاری از سیستم های مراقبت های بهداشتی به سرعت تحت الشعاع قرار گیرند.

محققان آفریقای جنوبی در هفته های گذشته گونه ای نو از ویروس کرونا را شناسایی کردند که با عنوان B.1.1.529 شناخته می شود و دارای جهش های چندگانه است.

سازمان جهانی بهداشت، این گونه نو را به عنوان یک گونه نگران کننده معرفی و بر اساس ترتیب الفبای یونانی، آن را اومیکرون نام گذاری کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2073

به "شیوع اومیکرون ظرف سه روز دو برابر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع اومیکرون ظرف سه روز دو برابر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید