طراحی ورودی راهرو با 9 ایده فوق العاده زیبا و کاربردی

به گزارش وبلاگ واحدی، ممکن است درباره طراحی آشپزخانه، اتاق خواب، حمام یا اتاق نشیمن هیچ کمبودی وجود نداشته باشد اما در خصوص طراحی ورودی راهرو چی؟ راهروهای ورودی می توانند انبوهی از مسائل را به همراه داشته باشند، به خصوص برای دالان های باریک که اغلب با کمبود نور روبرو هستند.

طراحی ورودی راهرو با 9 ایده فوق العاده زیبا و کاربردی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

درست است که راهروی ورودی تنها مکان برای گذر است اما توجه به آن می تواند روح و روان خانه را به کلی تغییر دهد. یک ورودی زیبا حالتی استقبال نماینده دارد و به ایجاد ذهنیت مثبت یاری می نماید. بنابراین، اگر می خواهید بدانید نحوه طراحی ورودی راهرو منزل چگونه است، این مقاله را از دست ندهید.

9 ایده فوق العاده برای طراحی ورودی راهرو

برای طراحی ورودی منزل لازم است برخی نکته های مهم را به خاطر بسپارید:

1- یک پالت رنگی مناسب انتخاب کنید

مطمئن نیستید که طراحی راهروی ورودی را از کجا باید آغاز کنید؟ نخست برای متحد کردن فضا، یک طرح رنگی مناسب را انتخاب کنید! رنگ را می توان متناسب با رنگ دیوار انتخاب کرد، مانند این ورودی آبی که به عنوان رنگ قالب فضای ورودی معین شده است.

هنگامی که رنگ اصلی را انتخاب می کنید، حالا می توانید به سراغ رنگ های دلخواه خود بروید. برای مثال می توانید فرش را به رنگ خاکستری، میز ورودی را به رنگ عسلی (مکمل آبی خواهد بود) و عناصر دیگر مانند تابلو و گلدان ها را به رنگ های سفید، آبی روشن یا سرمه ای انتخاب کنید.

2- یک فضای عملکردی ایجاد کنید

ورودی هم اولین جایی است که به خانه پا می گذارید و هم آخرین مکانی است که از ان عبور می کنید. بنابراین، افزودن چند اِلمان زیبا و عملکردی می تواند تأثیر زیادی در کل روز شما داشته باشد. به چیزهایی که هنگام بیرون رفتن از منزل احتیاج دارید فکر کنید، مثلاً کلیدها که همواره باید در راهروی ورودی توسط جاکلیدی روی دیوار یا یک سینی پارچه ای روی میز ورودی یا جاکفشی نگهداری شوند.

مواردی مانند میز ورودی با چند کشو اضافی برای قرار دادن وسایل، قلاب هایی برای آویزان کردن کیف یا لباس، جاکفشی برای قرار دادن کفش ها، همه این ها در طراحی ورودی راهرو به عنوان عناصر زیبایی و عملکردی در نظر گرفته می شوند. عملکرد به معنای این است که کاربر به راحتی و در کمترین زمان به وسایل مورد احتیاج خود دسترسی داشته باشد.

3- طرح کلی را در نظر بگیرید

طرح کلی ورودی به اندازه رنگ و چیدمان وسایل مهم است. مطمئن شوید که یک جهت واضح و معین در رسیدن به درب ورودی وجود دارد تا فضای کافی برای عبور از آن وجود داشته باشد. هیچکس نمی خواهد لحظه ای که از درب عبور می نماید احساس تنگی کند! هنگام انجام این کار، در نظر بگیرید که درب شما به چه روشی باز می گردد و فاصله کافی را در اطراف آن لحاظ کنید.

سپس، بر روی سایر عناصر معماری مانند پنجره ها، کمد و سایر وسایل موجود در راهروها کار کنید. با در نظر داشتن تمام این موارد، مطمئن شوید که تمام وسایل با سبک زندگی شما سازگار بوده و بسیار کاربردی هستند، وگرنه فضا را اشغال می نمایند و به عنوان یک عنصر اضافی تلقی می شوند.

حتما بخوانید: رنگ مناسب راهرو : زیبایی خانه و استقبال گرم از میهمانان

4- با ذخیره سازی، فضای راهرو را سازماندهی کنید

ذخیره سازی یک نکته مهم در طراحی ورودی راهرو است.از آنجا که ورودی ها معمولاً اولین و آخرین جایی هستند که افراد از آن عبور می نمایند، درهم ریختگی می تواند به معنای وجود یک خانه شلوغ و بی نظم باشد. از کیف و اسباب بازی های بچه ها گرفته تا سبدهای خرید روزانه و … همه دست به دست یکدیگر می دهند تا یک ورودی شلوغ را به ارمغان بیاورند و در نتیجه آن ذهن آشفته خواهد شد.

برای جلوگیری از بهم ریختگی، از ذخیره سازی هوشمند استفاده کنید! تهیه یک میز ورودی زیبا که دارای چندین کشوی مختلف است، برای ذخیره کردن نامه ها، اسناد، کلید، سبد خرید، دستکش و موارد دیگر مفید است. همچنین در زیر میز می توانید از چندین سبد حصیری زیبا برای قرار دادن وسایل جانبی استفاده کنید. حتی یک کلید باید در جای خودش قرار گیرد تا به عنوان یک اِلمان بی هدف باعث در هم ریختگی نگردد.

5- موارد شخصی را به راهرو اضافه کنید

بعد از یک روز طولانی و خسته نماینده، خیلی خوب است که به خانه بیایید و فضایی را که دوست دارید از شما استقبال گردد را ببینید. در طراحی ورودی راهرو کمی دقت کنید تا از لحظه ورود توسط چیزهایی که دوست دارید احاطه شوید. چند عکس خانوادگی را به دیوار آویزان نموده و از چندین تابلوی هنری و مجسمه استفاده کنید.

همچنین، می توانید از یک جایگاه، میز و عناصر تزیینی مانند گلدان استفاده کنید. چند مورد از این موارد شخصی در ورودی راهرو می تواند بلافاصله باعث گردد خانه از حالتی بی رمق به فضایی خاطره انگیز و شادی آور تبدیل گردد.

6- طراحی ورودی راهرو را ساده و شیک نگه دارید

برخی اوقات بهترین سبک طراحی ورودی، انتخاب ساده ترین ها است. آنچه شما واقعاً احتیاج دارید یک قطعه هنری یا یک آینه شیک، یک کنسول یا نیمکت و چندین وسایل دکوری است. همه ما عاشق یک نیمکت به عنوان وسیله ای برای نشستن کوتاه مدت برای پوشیدن و درآوردن کفش هستیم.

خرید آینه برای آنالیز لباس و پوشش قبل از بیرون رفتن از خانه لازم است که می تواند فرآیند آمادگی افراد را آسان کند. انتها، وجود برخی از گیاهان گلدانی و بالش های تزیینی در ورودی می تواند به تکمیل شدن فضا یاری شایانی نمایند.

7- فضایی را برای آینه فراهم کنید

از آنجا که ورودی راهرو آخرین مکانی است قبل از خروج از خانه است، توصیه می کنیم فضای مخصوصی را برای قرار دادن آینه فراهم کنید. همه ما قبل از بیرون رفتن، برای آخرین بار خودمان را در آینه آنالیز می کنیم. بنابراین، وجود یک آینه عظیم بر روی کنسول یا جاکفشی می توانند انتخاب هایی عالی باشد.

مطلب پیشنهادی: چیدمان عکس روی میز : راهنمای داشتن زیباترین میز خاطره با 65 مدل

اگر فضای خالی دارید، آینه قدی را امتحان کنید تا بتوانید خود را از سَر تا پا ببینید. این مهم مخصوصاً اگر در اتاق خواب خود جایی برای آینه تمام قد ندارید بسیار عالی خواهد بود. در برخی موارد نیز می توانید به سراغ جاکفشی های آینه دار بروید، این وسایل هم جاکفشی و آینه دارند و هم دارای جالباسی و جاکلیدی هستند. جاکفشی های آینه دار برای راهروهای کوچک عالی است.

8- به یک نقطه کانونی فکر کنید

ورودی راهروها ممکن است کوچک باشند اما لازم نیست که به کلی مورد فراموشی قرار گیرند. با در نظر دریافت اصول طراحی ورودی راهرو، می توانید سبک دکوراسیون راهرو را طوری طراحی کنید که با هر فضای دیگری در خانه رقابت کند.

ایجاد جلوه ای زیبا کار چندان سختی نیست. یک مدل میز کنسول مورد علاقه خود را انتخاب کنید، یک کار هنری (تابلو نقاشی یا تابلو فرش) را روی دیوار بالای میز کنسول نصب کنید و کف را با یک فرش یا گلیم زیبا زینت ببخشید. فقط مطمئن شوید فرش دارای بافت با دوام و مقاوم باشد زیرا ورودی محلی است که ترافیک زیادی را در طول روز به خود می بیند. اگر برای قرار دادن لوستر فضای کافی دارید، دست بجنبانید و یک مدل متفاوت را انتخاب کنید.

9- سبک های مختلف طراحی را امتحان کنید

سبک طراحی ورودی راهرو را معین کنید! اگر به سبک روستایی علاقه دارید، راهرو را با سبدهای بافته شده ریز، فرش با الیاف طبیعی به رنگ کرمی، چوب لباسی، آینه دورقاب شده چوبی، میز چوبی و حتی گیاهان سرسبز تزیین کنید. همه این وسایل سبک طراحی روستایی را نشان می دهند که در آن متریال چوب و طیف رنگ های چوب (از قهوه ای پرنگ گرفته تا عسلی) از عناصر اصلی این سبک طراحی هستند.

همچنین می توانید به سراغ سبک های مدرن، شاهانه، معاصر و کلاسیک بروید. به طور کلی، ورودی راهرو مانند بخشی از کل فضای خانه خود طراحی کنید، اگر دکوراسیون داخلی دارای سبک مدرن است، ورودی را نیز مدرن طراحی کنید.

کلام آخر

ورودی ها مکان مناسبی برای ایجاد خوشامدگویی در خانه هستند. چه فضایی عظیمی داشته باشید و چه کوچک، ورودی اولین فضایی است که هنگام ورود به خانه می بینید. خوب بودن طراحی ورودی راهرو به این معنا است که توانسته اید ذهن مهمانان را تحت تأثیر قرار دهید. بنابراین با توجه به موارد گفته شده در بالا، آماده شوید تا در کمترین زمان راهروی خود را به بهترین وجه ممکن طراحی کنید.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1512

به "طراحی ورودی راهرو با 9 ایده فوق العاده زیبا و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ورودی راهرو با 9 ایده فوق العاده زیبا و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید