علاقمندی شرکت های چینی برای سرمایه گذاری خارجی در ایران

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران:نشست مشترک سازمان سرمایه گذاری خارجی با حضور سفیر چین در تهران، شرکتهای چینی و مدیران سازمان سرمایه گذاری به منظور آنالیز همکاری در زمینه بازاریابی فرصتهای سرمایه گذاری و وارائه فرصتها به طرفهای چینی در محل سفارت چین در تهران برگزار گردید.

علاقمندی شرکت های چینی برای سرمایه گذاری خارجی در ایران

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش وبلاگ واحدی به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای مالی و فنی ایران، یوهونگ یانگ سفیر چین در تهران با اشاره به اهمیت روابط دوکشور و تاکید روسای دوکشور بر این موضوع، گفت : در سالهای اخیر روابط دو کشور در تمامی زمینه ها بویژه بازرگانی و مالی رشد قابل توجهی داشته است و با توجه به روی کار آمدن دولت جدید در ایران گسترش بیش از پیش روابط مالی به ویژه سرمایه گذاری مستقم خارجی در دستور کار ما می باشد.

یوهونگ یانگ در ادامه اضافه نمود: این نشست فرصت مناسبی است که شرکتهای چینی علاوه پیدا کردن آگاهی بیشتر نسبت به وظایف و فعالیتهای سازمان سرمایه گذاری، با طرفهای ایرانی خود آشنا شده و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در پروژه ها در حوزه های مختلف در ایران برای آنها فراهم شود.

حسن خدایاری سرپرست معاونت تشویق دفتر سرمایه گذاری خارجی ضمن تاکید بر نکات مطروحه توسط طرف چینی مبنی بر ارتقاء روابط دو کشور بویژه در زمینه سرمایه گذاری، گفت: یکی از زمینه های همکاری برگزاری جلسات مشترک و با حضور شرکتهای چینی سرمایه گذار در ایران می باشد .

وی در ادامه با اشاره به ظرفیتهای مالی کشور در حوزه های مختلف گفت: با توجه به پتانسیلها، مشوق ها و مزیت های مختلف و چشمگیری که ایران در حوزه های گوناگون ارائه می نماید قطعاً سرمایه گذاری در ایران برای سرمایه گذاران چینی پر سود و جذاب خواهد بود.

خدایاری با بیان اینکه چین یک کشور سرمایه فرست است و از طرف دیگر در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی رشد قابل توجهی داشته،اضافه نمود: بسیار مایل هستیم تا از تجربیات چین نیز در این حوزه استفاده نماییم.

وی در عین حال اظهار داشت: قانون حمایت و تشویق از سرمایه گذاری مستقیم خارجی (فیپا) از مهمترین قانون برای سرمایه گذاران خارجی است .

در حاشیه این نشست پس از بحث و گفتگو طرفین تعدادی از شرکتهای چینی سوالاتی در مورد سرمایه گذاری در پروژه های کشورمان مطرح کردند که توسط کنندگان سازمان سرمایه گذاری خارجی به آنها پاسخ داده شد.

در انتها مقرر شد شرکتهای چینی که قصد سرمایه گذاری در ایران را دارند قبل از انجام سرمایه گذاری به سازمان سرمایه گذاری خارجی مراجعه و پس از کسب اطلاعات لازم و اخذ مجوز سرمایه گذاری، فعالیتهای خود را شروع کنند تا از این طریق تحت حمایت قانون فیپا قرار گیرند.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 469

به "علاقمندی شرکت های چینی برای سرمایه گذاری خارجی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاقمندی شرکت های چینی برای سرمایه گذاری خارجی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید