عیسی کلانتری: همیشه همین طوری می نشینم؛ چرا باید عذرخواهی کنم؟ این مزخرفات را خبرنگاران در می آورند

به گزارش وبلاگ واحدی، عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن رد وقوع هرگونه تخلف از سوی اداره کل استانی این سازمان در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در نقده، گفت: هر ماشینی که معاینه فنی داشته باشد، بیمه داشته باشد، مجاز است. راننده آن اتوبوس هم مربوط به شرکت اروم سیر بوده و پلیس راه هم برای آن ساعت زده است. اتفاق افتاده و متاسفانه اتفاق بدی هم افتاده.

عیسی کلانتری: همیشه همین طوری می نشینم؛ چرا باید عذرخواهی کنم؟ این مزخرفات را خبرنگاران در می آورند

با ما همراه باشید و درباره بهترین نوا بیشتر بدانید.

به گزارش امتداد، وی افزود: اگر معاینه فنی نداشت که پلیس راه اجازه رفت و آمد در جاده را به این وسیله نمی داد. ماشینی هم بود که حتی زمانی که مسئولین می آمدند از این وسیله استفاده می شد، چون وی آی پی بود. اتفاقا راننده آن هم خیلی ماهر بود که در این اتفاق، توانسته بود حدود 12، 13 کیلومتر را در آن پیچ و خم ها بیاید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تقریبا دو دقیقه قبل از این تصادف هم، کمک راننده اعلام می کند که همه کمربندهای شان را ببندند. چون ماشین 44 نفره بوده و کلا 23 نفر سرنشین آن بوده اند. اعلام شده که در کنار پنجره ها ننشینند. این که راننده تا چه حد مقصر است را نمی دانم. اما توانسته بود که اتوبوس را از جا های بسیار خطرناک عبور بدهد.

کلانتری افزود: متاسفانه، اتفاق است دیگر، می افتد. والا هیچ قصوری نبوده. شما وقتی می خواهید ماشینی را اجاره کنید، معاینه فنی و بیمه می خواهید.

وی همچنین در ادامه در واکنش به این موضع سازمان راهداری که اعلام کرده بود؛ این وسیله، تحت پوشش هیچ شرکت حمل و نقل مجوزدار بین جاده ای نبوده، بیان داشت: نخیر! متعلق به شرکت اروم سیر و در اجاره کارخانه سیمان بوده است.

رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به این سوال که چگونه یک ماشین تحت اجاره کارخانه سیمان در اختیار سازمان محیط زیست قرار گرفته، گفت: ببینید! کارخانجات کمک می کنند. این ماشین، استاندارد بوده است. این ها از کارخانه سیمان این ماشین را خواسته بودند. چون ماشینی بود که در سفر آقای جهانگیری هم از همین وسیله استفاده شد. راننده هم به منطقه آشنا بود.

کلانتری افزود: حتی موقع رفتن، این خبرنگاران می گویند که تندتر حرکت کنیم و راننده می گوید که در این جاده ها نمی شود تندتر از این رفت.

وی در ادامه در پاسخ به واکنش ها، نسبت به نحوه نشستن خود در مواجهه با خبرنگاران و خانواده های آن ها، بیان داشت: شما با خبرنگاران صحبت کنید، شیطنت کردند. بنده، ساعت یک ربع مانده به یک صبح، وقتی این ها خسته و کوفته در لابی هتل نشسته و نهار و شام هم نخورده بودند، من آن وقت شب از بیمارستان آمدم. من خودم می خواستم به منطقه بروم و وقتی شنیدم تصادف شده، نرفتم.

خبرنگار امتداد به کلانتری متذکر شد که از یک دولتمرد انتظار می رود ادب و احترام را در نحوه مواجهه با مردم رعایت کند و انتظار داریم او عذرخواهی کند. اما کلانتری گفت: با استاندار، رئیس بهداشت و درمان استان، آقای کولیوند (اورژانس) هماهنگ کردیم که بیمارستان آماده باشد. ساعت 12 و نیم، بستری شدن همه بیماران که تمام شد، من به هتل رفتم که سری به این ها بزنم. دیدم نه نهار خوردند، نه شام. گفتم که غذا بخورید، بعدا صحبت می کنیم. این حرف های مزخرف را بعضی همکاران شما در می آورند. نحوه نشستن من مثلا چطور بود؟ نحوه نشستن همیشگی من، همینطور است. چه عذرخواهی؟ برای چه؟ چه اتفاقی افتاده که عذرخواهی کنیم؟

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1853

به "عیسی کلانتری: همیشه همین طوری می نشینم؛ چرا باید عذرخواهی کنم؟ این مزخرفات را خبرنگاران در می آورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عیسی کلانتری: همیشه همین طوری می نشینم؛ چرا باید عذرخواهی کنم؟ این مزخرفات را خبرنگاران در می آورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید