فستیوال عید بهار چین در کاخ نیاوران برگزار شد

چینی ها به جشن گرفتن علاقه زیادی دارند و کلی فستیوال جالب و هیجان انگیز در طول سال برای شادی خود برگزار میکنند، 

فستیوال عید بهار چین در کاخ نیاوران برگزار شد

جشنواره عید بهار چین روزهای 19 و 20 اسفند در کاخ نیاوران برگزار شد. در آستانه نوروز، علاوه بر ایرانی‌ها، ملت‌های بسیاری از دیگر کشورهای دنیا هم با جشن و شادی به سراغ بهار می‌روند. یکی از این کشورها، کشور چین است. پنجمین جشنواره عید بهار چین 19 و 20 اسفند ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می شود. اگر قصد بازدید از این رویداد را دارید، فقط روز جمعه 20 اسفند ماه از ساعت 10 تا 22 را فرصت دارید. در ادامه توجه شما را به تصاویری از کاخ نیاوران و المان‌هایی که در همه جای این کاخ به مناسبت این رویداد نصب شده‌اند جلب می‌کنیم.

جشنواره غذا، اجرای نمایش توسط هنرمندان، شامل نواختن سازهای بومی چین، ووشو، بندبازی و شعبده بازی و اجرای بازی‌های جالب چینی و نمایش آیین‌های سنتی چین از جمله برنامه‌های این جشنواره هستند. در بخشی از این جشنواره عکس‌هایی از سرزمین چین به نمایش در آمده است. عکاسان از 56 سبک زندگی در چین عکاسی کرده‌اند و آن‌ها را در این جشنواره برای ایرانیان به نمایش در آورده‌اند.

علاوه بر سبک زندگی، طبیعت و شهرهای چین هم به نمایش در آمده‌اند. در این سالن فعالیت دیگری هم انجام می‌شود. امکان پوشیدن لباس‌های محلی چینی برای مردم و خصوصا بانوان فراهم شده است تا بتوانند تجربه‌ای جدید کسب کرده و عکس‌های یادگاری هم بگیرند.

در قسمت دیگری از این جشنواره، هنرمندی چینی اسامی بازدیدکننده‌ها را به شکل نقاشی‌های چینی در می‌آورد. این قسمت از نمایشگاه با استقبال زیادی رو به رو شده است.

البته این نمایشگاه چندان با نظم برگزار نشده است و در روز اول که ما برای بازدید در ساعات پایانی به کاخ مراجعه کردیم، بسیاری از غرفه‌ها پیش از اتمام زمان اعلام شده و در ساعت 16 تعطیل شده بودند و در ساعت 17 تمامی غرفه‌ها تعطیل بودند. المان‌های چینی در همه جای کاخ نیاوران نصب شده‌اند.

اخبار و مقالات مرتبط با "فستیوال عید بهار چین در کاخ نیاوران برگزار شد"

نشست صمیمانه پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با هنرمندان و صنعتگران برگزار شد.

به گزارش خبرنگاران، در حالیکه دولت در تلاش است تا با استفاده حداکثری و مناسب از ابزارهای پولی و مالی، از التهاب بازار ارز کاسته و بهترین روش را برای مدیریت آن به کار ببندد، باید ابزاری مطمئن بکار گرفته شود که علاوه بر افزایش درآمد ارزی دولت به حل بخشی از مشکلات اقتصادی کمک کند....

به گزارش خبرنگاران به نقل از اِن‌بی‌سی نیوز، ناثالی توچی (Nathalie Tocci) مشاور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با شبکه 4 رادیوی بی‌بی‌سی تأکید کرد: شرکت‌ های اروپائی که به دلیل اعمال تحریم های ثانویه آمریکا علیه ایران با تهران کار نکنند، از طرف اتحادیه اروپا...

چینی ها حسابی برای جذب گردشگرهای خارجی در تلاش هستند و برنامه هایی را نیز ترتیب داده اند، ویژگی های تاریخی و طبیعی این کشور پهناور و قدیمی باعث شده است که جذابیت فراوانی برای گردشگری داشته باشد و این پتانسیل نیز مورد توجه مسئولین و سرمایه گذاران در این کشور قرار گرفته است. در ادامه...

به "فستیوال عید بهار چین در کاخ نیاوران برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با فستیوال عید بهار چین در کاخ نیاوران برگزار شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید