مرکل: یونان همچنان راهی طولانی را برای حل بحران در پیش رو دارد

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه هنوز بر مسئله بحران بدهی ها در اروپا غلبه نشده است همچنین گفت: یونان همچنان راهی طولانی را برای حل بحران در پیش رو دارد.

مرکل: یونان همچنان راهی طولانی را برای حل بحران در پیش رو دارد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز پنجشنبه در یک بیانیه دولتی در مجلس آلمان و قبل از برگزاری نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل درباره بحران مالی در یونان گفت: این کشور تا مدت ها هنوز این بحران را پشت سر نخواهد گذاشت و هنوز راهی طولانی را (برای حل بحران) در پیش رو دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت که در این میان اتحادیه اروپا می خواهد یاری کند، اما برای آن همچنین به تعهد یونان برای تحکیم بودجه خود احتیاج است. یونان باید خود را نسبت به این هدف متعهد احساس کند که یک روزی دیگر به هیچ یاریی احتیاج ندارد. باید به توافقات پایبندی وجود داشته باشد و تنها این گونه کار پیش می رود.

مرکل برای دوشنبه آینده نخست وزیر یونان را به برلین دعوت نموده است. وی در این باره گفت: بنابراین ما زمان برای صحبت کردن و شاید بحث کردن را داریم.

وی بار دیگر بر این مسئله تاکید نمود که شکست یورو همچنین برای اتحادیه اروپا یک فاجعه است. بنابراین یورو بیش از تنها یک ارز مشترک اهمیت دارد. دنیا به ما نگاه می نماید که چگونه در منطقه یورو با بحران در بعضی کشورها مقابله می کنیم.

صدر اعظم آلمان البته انتظار هیچ موفقیتی برای بحران یونان در نشست امروز و فردای اتحادیه اروپا را ندانسته و گفت: این واضح است که هیچ کس انتظار یک راه چاره از یک نشست یه شبه در بروکسل یا در دیدار ما با نخست وزیر یونان در دوشنبه آینده را ندارد.

مرکل درباره بحران بدهی ها در اروپا هم گفت که هنوز بر این مسئله غلبه نشده است. به صورت پایدار و دائمی هم ما هنوز نمی توانیم این کار را انجام دهیم. اما در امسال برای اولین بار از ابتدای بحران مالی همه کشورهای یورو بار دیگر یک رشد مالی را دارند. این یک خبر خوب است. برای اینکه بحران را پشت سر بگذاریم باید بودجه های دولتی به صورت همراه و دوست با رشد مالی اصلاح شوند؛ اصلاح های ساختاری باید در پیش گرفته گردد و از سرمایه گذاری ها حمایت گردد.

وی همچنین تاکید نمود که قرارداد تجارت آزاد با آمریکا همین امسال و بنا بر تصمیمات مشخص شده منعقد گردد و در این باره گفت: ما باید همه اقدامات را در پیش گیریم تا این هدف به دست آید. در سال 2014 صادرات آلمان به آمریکا حدود هفت درصد رشد داشته و به 96 میلیارد یورو افزایش پیدا نموده که این یک پتانسیال بالای بازارهای آمریکایی را نشان می دهد.

مرکل در بخش دیگری از سخنانش به بحران اوکراین پرداخته و گفت: من از این مسئله حمایت می کنم که طول دوره تحریم ها علیه روسیه به پایبندی به قرارداد صلح مینسک گره بخورد.

وی همچنین گفت آتش بس در شرق اوکراین همچنان شکننده است، به اندازه کافی بر بازگشت تسلیحات از این منطقه نظارت نمی گردد. اما اولین گام ها در این راستا اجرا شده است.

وی با دیگر الحاق کریمه به روسیه را اقدامی بر خلاف قوانین بین المللی ارزیابی نموده که نظم صلح اروپایی را به خطر انداخته است و همچنین گفت: من خوشحالم که اروپا از ابتدا و تا امروز پاسخ آشکاری به این مسئله داده است.

مرکل همچنین از اتحاد اروپایی در قبال بحران اوکراین و روسیه ابراز خرسندی کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 428

به "مرکل: یونان همچنان راهی طولانی را برای حل بحران در پیش رو دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: یونان همچنان راهی طولانی را برای حل بحران در پیش رو دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید