نگرانی متفاوت روسیه و اروپایی ها از وخامت اوضاع در منطقه دونباس اوکراین

به گزارش وبلاگ واحدی، در حالی که مقامات پارلمانی روس، آمریکا و اروپا را شریک جنایت ارتش اوکراین در کشته شدن یک کودک در دونباس نامیدند، فرانسه و آلمان از وخامت اوضاع در این منطقه ابراز نگرانی نموده و خواهان توقف نقض آتش بس شدند.

نگرانی متفاوت روسیه و اروپایی ها از وخامت اوضاع در منطقه دونباس اوکراین

با ما سفر کنید و با قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه آلمان و فرانسه از نگرانی این دو کشور از افزایش موارد نقض رژیم آتش بس در منطقه دونباس (جنوب شرقی اوکراین) از ماه جولای سال 2020 خبر داده و از همه طرفین درگیر در این مناقشه نظامی خواستند تا سریعاً فرایند تشدید درگیری ها را متوقف نمایند.

در بیانیه منتشره در این بیانیه مشترک، با اعلام این مطلب، یادآوری شده که مقامات پاریس و برلین با دقت فرایند اوضاع در منطقه، به خصوص تحریکات نیروهای نظامی روسیه در مرز اوکراین را زیر نظر دارند.

دو کشور فرانسه و آلمان همچنین تأکید کردند که همچنان از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین بر اساس مرزهای شناخته شده این کشور در عرصه بین المللی حمایت می نمایند. در این بیانیه یادآوری شده که این دو کشور بعنوان اعضای گروه چهارجانبه نرماندی، همچنان به کوشش خود برای حل و فصل اوضاع در منطقه دونباس و تحقق توافقات مینسک به شکل کامل ادامه خواهند داد.

روز شنبه، سوم آوریل (14 فروردین ماه) گزارش شد که نیروهای دولتی اوکراین برای نخستین بار از ماه جولای سال گذشته میلادی، بعد از اتخاذ تدابیر مضاعف برای حفظ صلح در منطقه، از تجهیزات توپخانه ای که استفاده از آن بر اساس توافقات مینسک ممنوع است، برای حمله به مناطق دونتسک و لوهانسک استفاده کردند. مقامات محلی در جمهوری خودخوانده دونتسک بیان کردند که یک کودک متولد سال 2016 در جریان این حمله توپخانه ای ارتش اوکراین کشته شده است.

در تاریخ اول آوریل (12 فروردین ماه) ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین، برگزاری مانور نیروهای نظامی روسی در نزدیکی مرزهای این کشور را بازی قدرت نمایی خوانده و هشدار داد که این اقدام روسیه، خطر تحریکات نظامی در منطقه را افزایش می دهد.

روسیه: جنایت ارتش اوکراین در دونباس با موافقت آمریکا و سکوت اروپا انجام گرفت

ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی روسیه شب گذشته در کانال تلگرام خود بیان کرد که مجمع مجلسی شورای اروپا و سازمان امنیت و همکاری اروپا باید از مقامات اوکراینی در رابطه با مرگ یک کودک در منطقه دونباس شرح خواسته و ارزیابی واقع بینانه ای از این حادثه ارائه دهند. وی پیشنهاد کرد که مسئله لغو عضویت اوکراین از شورای اروپا آنالیز گردد.

این مقام بلندپایه مجلسی روس با یادآوری اینکه این حادثه تأسف بار با موافقت حامیان آنسوی اقیانوس اوکراین و سکوت تأیید نماینده کشورهای اروپایی اجرا شده، تأکید کرد: چرا اکنون مجلس اروپا و وزارت خارجه آمریکا یا کشورهای اروپایی تصمیم به اخراج دیپلمات های اوکراینی نمی گیرند؟ استاندارد دوگانه تا چه حد؟ رئیس جمهوری اوکراین که دستور این حمله را صادر نموده، حتی از کشته شدن یک کودک در نتیجه حملات ارتش اوکراین، ابراز تأسف و همدردی هم ننموده است.

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه نیز بیان کرد که کشورهای غربی این جنایت رژیم کی یف را نادیده گرفته و این برخورد بار دیگر اثبات می نماید که آنها به صلح در اوکراین نیازی ندارند و این در حالی است که روسیه به اقدامات تهاجمی متهم می گردد!

این مقام دوما در کانال تلگرام خود نوشت: کشته شدن کودک 5 ساله در منطقه دونتسک اوکراین، نتیجه طبیعی سیاست تهاجمی مقامات کی یف است، آنها یک جنگ برادرکشی در جنوب و شرق اوکراین براه انداخته اند و گلوله های توپ آنها با شعار برای بچه های دونباس به منطقه شلیک می گردد.

اسلوتسکی ادامه داد: در چنین شرایطی کشورهای غربی جنایت رژیم کی یف را نادیده می گیرند که ثابت می نماید آنها به صلح و ثبات در اوکراین هیچ نیازی ندارند، بلکه برای آنها بهتر است که بی ثباتی و وخامت اوضاع در مناطق شرقی اوکراین و نزدیک مرزهای روسیه همچنان حفظ گردد، حتی اگر قیمت این شرایط، از دست دادن جان پسربچه ای، پیرزنان و پیرمردان ساکن منطقه باشد. واقعیت این است که واشنگتن و بروکسل در کوششند یک بازی خونین را در صفحه شطرنج ژئوپلیتیکی راهنمایی نمایند، ولی نمی دانند که این نبرد نمی تواند برنده ای داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1703

به "نگرانی متفاوت روسیه و اروپایی ها از وخامت اوضاع در منطقه دونباس اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی متفاوت روسیه و اروپایی ها از وخامت اوضاع در منطقه دونباس اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید