موشک فضایی چین با موفقیت پرتاب شد

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرگزاری رسمی چین بیان کرد این کشور نمونه موشک تازه ای را راهی فضا نموده که در برنامهٔ فضایی چین، در تأسیس یک ایستگاه فضایی و فرستادن فضانورد به سطح ماه نقشی کلیدی ایفا خواهد نمود.

موشک فضایی چین با موفقیت پرتاب شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

طبق گزارش رسانه های دولتی چین، موشک لانگ مارچ بی 5 از پرتابگاه ونچانگ واقع در جزیرهٔ جنوبیِ هاینانِ چین راهی فضا شد و 8 دقیقه بعد سفینهٔ بی سرنشین آن در مدار زمین نهاده شد. این موشک بناست بعدها فضانوردان چینی را به ایستگاه فضاییِ در دستِ ساخت این کشور، و پس از آن به ماه ببرد.

پرتاب این موشک 54 متری که 849 تن وزن دارد درحالی پیروزیت آمیز بود که پرتاب دو موشک 7 اِی و 3 بی چین به ترتیب در ماه های مارس و آوریل سال جاری شکست خورده بود.

ایستگاه فضایی چین که تیان گونگ، یعنی کاخ آسمانی نام دارد بناست تا سال 2022 تکمیل گردد و ظرفیت 6 فضانورد را خواهد داشت. این ایستگاه از سه بخش تشکیل شده و علاوه بر محل زندگی و فعالیت فضانوردان، دو آزمایشگاه جداگانه را نیز شامل می گردد.

چین نخستین کشوری بود که توانست در نیمهٔ پنهان ماه سطح نورد بنشاند، سطح نوردی که از زمان نشستن بر ماه در ژانویهٔ 2019 تا کنون 450 متر راستا را پیموده و آزموده است.

ایالات متحده همچنان تنها کشوری است که پیروز شده است مستقیما به ماه فضانورد بفرستد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1154

به "موشک فضایی چین با موفقیت پرتاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک فضایی چین با موفقیت پرتاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید