میزان تسهیلات بانکی به بازنشستگان در سال 1400 اعلام شد

به گزارش وبلاگ واحدی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزایش اعتبار مربوط به اعطای تسهیلات بانکی به بازنشستگان از 180 میلیارد تومان در سال 98 به 2000 میلیارد تومان در سال 99 را گام مهمی مطرح کرد و گفت: این رقم در بودجه سازمان در امسال افزایش یافته است.

میزان تسهیلات بانکی به بازنشستگان در سال 1400 اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه ویدئو کنفرانسی تبادل موافقت نامه بودجه ادارت کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور، بودجه 271 هزار میلیارد تومانی سال 1400 را ابلاغ کرد.

وی در این جلسه اظهار کرد: بودجه امسال در روزهای پایانی سال گذشته به تصویب هیئت امنای تأمین اجتماعی رسیده است و پس از انجام اصلاحاتی در ضوابط اجرایی به استانها ابلاغ شد.

سالاری اخذ نظرات واحدهای اجرایی و برآورده شدن نظرات کارشناسی واحدهای مختلف سازمان تأمین اجتماعی را از ویژگی های شاخص بودجه امسال برشمرد و گفت: بودجه سازمان از 172 هزار میلیارد تومان در سال 99 به 271 هزار میلیارد تومان در سال 1400 رسیده است که افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هزینه ماهیانه سازمان تامین اجتماعی حدود 22 هزار میلیارد تومان است، ادامه داد: براساس پیش بینی های کارشناسی انتظار داریم که بین 17 تا 18 هزار میلیارد تومان وصولی نقدی حق بیمه داشته باشیم و حوزه شستا نیز ماهیانه 2 تا 3 هزار میلیارد تومان از محل سود و جابجایی دارایی ها پرداخت کند.

سالاری اضافه نمود: مابقی هزینه سازمان تأمین اجتماعی نیز از محل مطالبات جاری و معوق این سازمان از دولت تأمین می گردد که در امسال 89 هزار میلیارد تومان در قانون بودجه کشور برای این کار پیش بینی شده و برای دریافت این منابع پیگیری های لازم درحال انجام است و انتظار داریم که در آینده نزدیک محقق گردد.

وی با ابراز اطمینان نسبت به تأمین منابع و ایفای کامل تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال جامعه تحت پوشش، افزود: سازمان در میان مدت مسئله ای برای ارائه خدمات ندارد و هر چند که در بلند مدت نیازمند بعضی اصلاحات هستیم که در شرایط مناسب باید انجام گردد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزایش اعتبار مربوط به اعطای تسهیلات بانکی به بازنشستگان از 180 میلیارد تومان در سال 98 به 2000 میلیارد تومان در سال 99 را گام مهمی برای افزایش ظرفیت پرداخت تسهیلات به بازنشستگان ارزیابی کرد و گفت: در امسال نیز 2600 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به بازنشستگان پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از تصویب 61 پروژه عمرانی برای توسعه خدمات به جامعه تحت پوشش این سازمان در بودجه سال 1400 اطلاع داد و اضافه نمود: این پروژه ها بر اساس اولویت بندی اجرا می گردد و پس از تأمین زمین و مراحل طراحی پروژه و انتخاب پیمانکار در استان ها عملیات اجرایی این پروژه ها نیز آغاز می گردد.

سالاری توضیح داد: در بین پروژه های عمرانی امسال 28 پروژه مربوط به احداث درمانگاه در کنار بیمارستان های تأمین اجتماعی است که با جدا شدن درمانگاه از ساختمان اصلی بیمارستان ها فضای بیشتری برای افزایش ظرفیت خدمت رسانی بیمارستان ها ایجاد می گردد.

وی پرداخت به موقع مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: پرداخت مطالبات بویژه در حوزه نسخه الکترونیک باید در کوتاهترین زمان ممکن انجام گردد و در اسناد کاغذی نیز مطالبات را مطابق روال گذشته پرداخت می کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از برنامه این سازمان برای تسهیل استفاده بیمه شدگان و بازنشستگان از برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع اطلاع داد و اظهار کرد: برنامه ما این است که با سازوکارهای تشویقی و براساس ظرفیت ها و اختیارات قانونی سازمان مزایایی همچون کاهش فرانشیز و سهم بیمار از هزینه درمان را برای افرادی که از نظام ارجاع استفاده می نمایند ایجاد کنیم و سهم بیشتری از هزینه درمان توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد.

سالاری اضافه نمود: در بیماری های صعب العلاج تعهدات سازمان تأمین اجتماعی به نزدیک 100 صد می رسد و سازوکار جداگانه ای برای این بخش پیش بینی شده است و با دولت و بیمه سلامت در این راستا همکاری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این کارها هرچند هزینه حوزه درمان تأمین اجتماعی را بالا می برد اما موجب افزایش کیفیت و ارتقائ خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش خواهد بود و این طرح قطعا به صورت اختیاری و با سازوکارهای تشویقی اجرا می گردد.

منبع: تسنیم

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1803

به "میزان تسهیلات بانکی به بازنشستگان در سال 1400 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان تسهیلات بانکی به بازنشستگان در سال 1400 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید