پاناسه جشنواره ای برای کاربردی سازی سرانجام نامه های دانشگاهی است

به گزارش وبلاگ واحدی، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی از برگزاری جشنواره و مسابقه پاناسه با هدف تلاش برای کاربردی سازی خاتمه نامه های دانشگاهی توسط این معاونت خبر داد.

پاناسه جشنواره ای برای کاربردی سازی سرانجام نامه های دانشگاهی است

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری جشنواره و مسابقه پاناسه با هدف تلاش برای کاربردی سازی سرانجام نامه های دانشگاهی توسط این معاونت خبر داد و گفت: این رویداد فرهنگساز باعث آگاهی جامعه از اهمیت سرانجام نامه ها و دستاورد های علمی می شود و در آن دانشجویان یافته های پژوهشی خود را در 3 دقیقه با زبانی ساده بیان و معرفی می کنند.

کرمی درباره برگزاری جشنواره و مسابقه پاناسه گفت: سالانه حدود 800 هزار سرانجام نامه در کشور ارائه می شود که معادل یک درصد جمعیت کشور است. این در حالی است که در کشور های توسعه یافته تعداد سرانجام نامه ها کمتر از نیم درصد جمعیت آن ها را شامل می شود. یعنی تعداد تحقیقات دانشجویی اجرا شده در ایران حداقل 2 برابر کشور های پیشرفته است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: اما این سوال پیش می آید مردم از چه تعداد این تحقیقات خبر دارند و نتیجه آن ها وارد زندگی مردم و جامعه می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش برای کاربردی سازی علوم و تجاریسازی فناوری این جشنواره را طراحی و به موقع اجرا گذاشت که از طریق برگزاری این جشنواره پلی میان پژوهشگران و مردم زده شود و فاصله پژوهش تا نیاز مردم کمتر شود. این رویداد باعث آگاهی جامعه از اهمیت دستاورد های علمی فناورانه می شود و کمک می کند دانشجویان بیشتر به نقش فعالیت های علمی کاربردی در آینده کشور فکر کنند. در نتیجه در انتخاب موضوع و نیاز جامعه اشراف بیشتری داشته باشند.

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین اضافه نمود: در این رقابت محققان و دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی دستاورد های خود را در 3 دقیقه با زبان قابل فهم بیان می کنند. این رقابت در گام نخست در دانشگاه ها برگزار می شود و در گام بعدی برگزیده ها در رقابت نهایی شرکت می کنند.

کرمی کاربردی سازی موضوعات سرانجام نامه و رساله های دکتری در کشور، آگاه سازی عمومی در جامعه نسبت به علوم مختلف، نیاز و جهت دهی موضوعات پژوهشی در سرانجام نامه ها، اجرایی و تجاری سازی سرانجام نامه های دانشجویی و حمایت از سرانجام نامه های کاربردی را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست.

وی با اشاره به اینکه رشته ها و موضوعات فنی مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی، علوم انسانی، اقتصاد، ادبیات و هنر و زبان از محور های برگزاری این رویداد در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه ها است، بیان نمود: علاقمندان برای حضور و ثبت نام در آن تا سرانجام فروردین ماه سال جاری فرصت دارند.

بر اساس این گزارش، پاناسه عنوان جشنواره و مسابقه ای است که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان برگزار می شود. علاقمندان برای ثبت نام در آن می توانند به https://panase.ir/fa یا https://farhang.isti.ir/ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 964

به "پاناسه جشنواره ای برای کاربردی سازی سرانجام نامه های دانشگاهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاناسه جشنواره ای برای کاربردی سازی سرانجام نامه های دانشگاهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید