پشت پرده شکست سنگین حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور ، حالش خوش نبود

به گزارش وبلاگ واحدی، دلیل اینکه از نظر روحی شرایط خوبی نداشت را نمی دانم که شخصی بود یا چیز دیگری اما به لحاظ تاکتیکی همه موارد پیش بینی و گفته شده بود.

پشت پرده شکست سنگین حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور ، حالش خوش نبود

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد، 8 ماه پس از شکست سنگین حسن یزدانی در فینال رقابت های جهانی بلگراد برای نخستین بار درباره اتفاقات روز مسابقه که حواشی زیادی در پی داشت صحبت کرد.

بهنام احسانپور که در زمان برگزاری مسابقات جهانی بلگراد در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان حضور داشت، برای نخستین بار درباره اتفاقات قبل از دیدار حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور در فینال رقابت های جهانی 2022 بلگراد که حواشی زیادی داشت و حتی مصاحبه پدر حسن یزدانی علیه رییس فدراسیون کشتی را در پی داشت، صحبت کرد.

احسانپور در مصاحبه با ایسنا، در اینباره اظهار کرد: آنالیز کادر فنی ضعیف نبود و همه موارد گفته شده بود اما حسن به لحاظ روحی نتوانست در روز مسابقه خودش را جمع و جور کند. درست است او پشتوانه پیروزی در جهانی 2021 مقابل تیلور را داشت اما روز مسابقه خیلی مهم بود که در شرایط روحی خوبی قرار نداشت. کادر فنی تمام مواردی که در کشتی با تیلور لازم بود را پیش بینی کرده بود اما حسن در روز مسابقه مثل همیشه نبود.

وی اضافه نمود: تا به امروز در اینباره هیچ صحبتی مطرح نشده است. صبح روز مسابقه فینال با دیوید تیلور وقتی حسن را دیدم او به لحاظ روحی اصلا خوب نبود. نمی دانم چه اتفاقی افتاده بود اما مدل رفتارش مثل قبل نبود و وقتی او را می دیدی خودت متوجه این موضوع می شدی. حسن به لحاظ روحی نتوانست خودش را جمع کند. در کشتی هم یک جاهایی هم امتیاز می داد بی تفاوت بود و وا می داد. دلیل اینکه از نظر روحی شرایط خوبی نداشت را نمی دانم که شخصی بود یا چیز دیگری اما به لحاظ تاکتیکی همه موارد پیش بینی و گفته شده بود.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، در پاسخ به این سوال که آیا یزدانی درباره شرایط روحی خود حرفی زد یا خیر، گفت: نه چیزی نمی گفت. من با او مسابقه زیاد رفته ام زمانی که کمی گوشه گیر می شود یعنی به لحاظ روحی مسئله ای وجود دارد. روز مسابقه با تیلور حسن اصلا کاری با کسی نداشت و نمی دانم چه مسئله ای داشت.

احسانپور درباره برخی صحبت های مطرح شده از سوی پدر حسن یزدانی مبنی بر اینکه علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی پیش از مسابقه به یزدانی گفته بود با یک سنگین وزن تمرین سنگین داشته باشد، گفت: این موضوع درست نبود. خود من آنجا بودم و اصلا آقای دبیر آن لحظه که حسن تمرین می کرد آنجا حضور نداشت و بیرون از سالن تمرین بود.

مربی سابق تبم ملی کشتی آزاد بزرگسالان، ادامه داد: حسن یزدانی خودش با اباذر اسلامی سرشاخ شد. اصلا کسی به او نگفت این کار را انجام بدهد. من کنار ایستاده بودم، حتی اباذر اسلامی 3 مرتبه به حسن گفت آقا مسابقه داری فشار را کمتر کن اما حسن خودش گفت آقا من عادت دارم. این را خودم شنیدم. تقریبا 20 تا 25 دقیقه با اباذر اسلامی سرشاخ شد. من و آقا پژمان به او گفتیم این کار را نکن، اباذر اسلامی 3 بار به او گفت اما قبول نکرد. انقدر فشار رویش بود که هر چه مربیان گفتند قبول نکرد و گفت من به این شیوه عادت دارم. این جمله را من خودم شنیدم. اصلا کسی به او نگفت این کار را انجام بده.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1402 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2378

به "پشت پرده شکست سنگین حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور ، حالش خوش نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده شکست سنگین حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور ، حالش خوش نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید