چرا از واکسیناسیون ایرانی ها با جهان حرف نمی زنید؟

به گزارش وبلاگ واحدی، رییس جامعه تورگردانان با بیان این که ایران بازار گردشگری خود را از دست نداده و تا سال 1402 آن را به حالت قبل از کرونا برمی گردانیم، گفت: چرا درباره استقبال ایرانی ها از واکسیناسیون کرونا آمار و اطلاعاتی به جهان نمی دهید؟ گردشگران خارجی می خواهند بدانند بهداشت و ایمنی در ایران چه وضعی دارد.

چرا از واکسیناسیون ایرانی ها با جهان حرف نمی زنید؟

ابراهیم پورفرج در ارزیابی شرایط سفر جهانگردان خارجی با ازسرگیری صدور ویزای توریستی و اقداماتی که برای جذب این جهانگردان انجام می گردد، به خبرنگاران گفت: ما با همه بازارها آغاز به گفت وگو نموده ایم، خوشبختانه ارتباط ایران با بازارهای جهانی جهانگردی و شرکت هایی که سابقا با ایران کار می کردند، قطع نشده است. به ویژه آن که در این مدت ارتباط و دیدارهای مجازی را تجربه و حفظ کردیم.

او اضافه کرد: البته با توجه به اخباری که در دوران کرونا از ایران پخش شد، اکنون به اعتمادسازی بیشتری در بازار جهانی احتیاج داریم تا نشان دهیم امنیت بهداشتی و تزریق واکسن کووید در ایران در چه سطحی قرار گرفته است. باید به جهان از آمار واکسیناسیون ایرانی ها اطلاعات بدهیم. این وظیفه وزارت امور خارجه، سفارتخانه ها، رایزن های مالی و فرهنگی، وزارتخانه های بهداشت و جهانگردی است. دیگر دوران دست روی دست گذاشتن گذشته است.

رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران ادامه داد: بسیاری از مردم جهان به واکسن علاقه نشان نداده اند، اما در ایران استقبال بسیار خوب بوده، ولی متاسفانه آمار و اطلاعات آن پخش نشده است. آمارهای آن فقط در شبکه های داخلی منتشر می گردد؛ جهان از کجا بداند وضع واکسیناسیون در ایران چگونه است؟ این اطلاعات باید به دست منابع اصلی برسد. حتی ما به عنوان فعال جهانگردی آمار و اطلاعات دقیقی نداریم، فقط می توانیم اعلام می کنیم از واکسیناسیون در ایران استقبال خوبی شده است، یا تمام شرکت ها، هتل ها و راهنماها واکسینه شده و آماده کار هستند. جهانگرد و توراپراتور خارجی می خواهد بداند شرایط ایمنی و بهداشت در ایران چگونه است. تمام توراپراتورهای ایرانی آماده اند این اطلاع رسانی را با آمار دقیق انجام دهند، ولی به منابع رسمی و اصلی دسترسی ندارند.

بازار جهانگردی ایران را تا سال 1402 برمی گردانیم

او سپس دربار کیفیت و کمیت حال حاضرِ سفر جهانگردان خارجی به ایران، گفت: با ازسرگیری صدرو ویزای توریستی، جهانگردانی از روسیه و فرانسه به ایران سفر نموده اند. ارزیابی حاکی از این است که با توجه به شرایط کرونا در جهان فعلا حضور گروه های کوچک تر را در ایران شاهد خواهیم بود و پیش بینی ها بر این است که در فصل بعدی سفر به ایران، یعنی بهار 1401 خورشیدی (2022 میلادی) تعداد سفرها و گروه های جهانگردی در ایران بیشتر خواهد شد و در پاییز 1401 (2022) اگر وضع به همین منوال پیش برود و اتفاق دیگری رخ ندهد، تعداد گروه های جهانگردی بیشتر از بهار خواهد شد که البته مستلزم انجام یک سری اقدامات است؛ باید در بازارهای بین المللی حضور جدی تر داشته باشیم، دوباره غرفه ایران را در نمایشگاه های بین المللی راه اندازی کنیم و بیشتر درباره سفر ایمن و واکسیناسیون ایرانی ها تبلیغ و اطلاع رسانی کنیم.

پورفرج بیان نمود: ما امیدواریم با همکاری دستگاه های متولی و مسؤول، دوباره جهانگردان خارجی و گروه های بزرگ را به ایران برگردانیم و فکر می کنم تا سال 1402 بازار جهانگردی ایران را به شرایط قبل از کرونا برگردانیم.

رییس هیأت مدیره جامعه تورگردانان ایران با بیان این که بازگشت بازار جهانگردی ایران در گِرو همکاری همه بخش ها به ویژه ارائه دهندگان خدمات است، برای اعتمادسازی جهانگردان از بخش های خدماتی درخواست کرد رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند و همکاری نمایند تا با ارائه خدمات بهتر، رضایت بیشتر جهانگردان حاصل گردد و اجازه دهند توراپراتورها بدون شک و تردید درباره بهداشت، ایمنی و کیفیت در بخش های خدماتی ایران اطلاع رسانی و تبلیغ نمایند.

این تورگردان گفت: هرچقدر هتل، آژانس، رستوران، راهنما و راننده در کنار هم باشند و همکاری نمایند، جهانگردی ایران پیروز تر خواهد بود. این همکاری باید بیشتر از گذشته باشد تا بدون لکنت و تردید از خدمات جهانگردی ایران با بازار جهانی صحبت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2026

به "چرا از واکسیناسیون ایرانی ها با جهان حرف نمی زنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا از واکسیناسیون ایرانی ها با جهان حرف نمی زنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید