کاهش 700 هزار نفری گردشگری ترکیه

به گزارش وبلاگ واحدی، امروز رسما انحلال شرکت مسافری توماس کوک انگلیس کلید خورد و صد ها هزار مسافر به دلیل انحلال این شرکت سرگردان و متضرر شده اند.

کاهش 700 هزار نفری گردشگری ترکیه

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ واحدی، امروز روند انحلال شرکت مسافرتی توماس کوک انگلیس که یکی از قدیمی ترین شرکت های فعال در حوزه حمل و نقل مسافر، خطوط پروازی، و انجام تورهای مسافرتی و گردشگری در جهان است، کلید خورد و در نتیجه آن صدها هزار نفر مسافر برای بازگشت به خانه های خود سرگردان شده اند.

به گزارش راشاتودی، انحلال این شرکت به دلیل بدهی 2.1 میلیارد دلاری، به سرگردانی 600 هزار مسافر در سراسر جهان منحر شده و خواهد شد چرا که با لغو تمام پروازهای این شرکت مسافران نخواهند توانست بدون همکاری دولت های خود و دیگر شرکت های هواپیمایی به مبدأ خود بازگردند.

به گزارش رویترز، شرکت هواپیمایی کوندور آلمان، که زیر مجموعه شرکت توماس کوک است، اعلام کرده که انحلال شرکت مادر به سرگردانی 240 هزار مسافر این شرکت در سراسر جهان منجر خواهد شد.

این شرکت آلمانی گفته است که پروازهای خود را لغو نمی کند اما مسافران مربوط به توماس کوک را جابجا نخواهد کرد.

* 15 هزار گردشگر در قبرس سرگردان شدند

رویترز در گزارش دیگری اعلام کرده که در حال حاضر 15 هزار نفر از گردشگران که توسط شرکت توماس کوک به قبرس آورده شده اند برای بازگشت به خانه های خود سرگردان هستند چرا که شرکت انگلیسی رسما از امروز منحل شده است.

معاون وزرات گردشگری قبرس با اعلام این خبر گفت: که این مسئله میلیون ها دلار به هتل های این کشور نیز ضرر خواهد زد.

شرکت توماس کوک سالانه 250 هزار نفر مسافر به قبرس می برد که معادل 6 درصد کل گردشگران خارجی در این کشور محسوب می شود.

قبرس یکی از مقاصد محبوب انگلیسی ها برای برگزاری مراسم عروسی است.

* 700 هزار گردشگری که دیگر به ترکیه نمی روند

کار به اینجا ختم نمی شود چرا که رویترز گزارش داده که فدراسیون هتل داران ترکیه اعلام کرده انحلال شرکت مسافرتی توماس کوک انگلیس می تواند سالانه 600 تا 700 هزار نفر از تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه بکاهد.

عثمان آییک، دبیر فدراسیون هتلداران ترکیه، گفت: این عدد با استفاده از آمار تعداد گردشگرانی است که توسط توماس کوک طی سال های گذشته به ترکیه آورده شده اند.

آییک می گوید گردشگرانی که هم اکنون تحت پوشش تورها و پروازهای توماس کوک در ترکیه قرار دارند نیز احتمالا با استفاده از دیگر شرکت های مسافری به کشورهای خود باز خواهند گشت.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 45 هزار گردشگر از انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی که توسط شرکت توماس کوک به ترکیه آورده شده اند در این کشور حضور دارند.

وب سایت فرودگاه دالامان نشان می دهد که حداقل 7 پرواز به مقصد انگلیس، که قرار بود امروز از این فرودگاه پرواز کنند، لغو شده اند.

گردشگری یکی از اصلی ترین منابع درآمد ترکیه محسوب شده و به این کشور کمک می کند کسری حساب جاری خود را کاهش دهد.

به خصوص در ماه های تابستان شاهد ورود گردشگران زیادی به ترکیه هستیم و در سال 2018 آمارهای رسمی از ورود 40 میلیون گردشگر به ترکیه خبر داده اند که برای این کشور آسیایی اروپایی 29.5 میلیارد دلار درآمد داشته است.

آییک تاکید کرد: تعداد زیادی از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی کوچک در ترکیه وجود دارند که سرنوشت آن ها به توماس کوک بستگی داشت.

وی تاکید کرد که شرکت انگلیسی به برخی از هتل های کوچک ترکیه 100 تا200 هزار پوند بدهکار بوده که در نتیجه انحلال آن این مسئله می تواند به ضرر هتل های ترکیه تمام شود.

وزارت گردشگری ترکیه اعلام کرده است که با همکاری وزارت اقتصاد این کشور قصد دارد به هتل ها و بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از انحلال توماس کوک وام بلندمدت پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 524

به "کاهش 700 هزار نفری گردشگری ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 700 هزار نفری گردشگری ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید