3 محموله اشیاء عتیقه و تاریخی به ایران بازگردانده شد

به گزارش وبلاگ واحدی، سمیع الله حسینی مکارم ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استرداد اشیا تاریخی ایران از خارج به کشور گفت: یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید که سابقه تاریخی ندارد بازگرداندن سه محموله تاریخی ایران از خارج کشور بود که با تلاش های حقوقی و مراودات و تعاملات اجرا شده این اقدام عملیاتی شد.

3 محموله اشیاء عتیقه و تاریخی به ایران بازگردانده شد

وی با اشاره به استرداد نهایی 349 قطعه از اشیا عتیقه خوروین استان لبرز از کشور بلژیک بیان نمود: این کار در تاریخ سابقه نداشته و بیش از 50 سال بود که این اشیا در این کشور وجود داشتند.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین با اشاره به استرداد قطعی 108 قطعه از اشیا عتیقه چغامیش استان خوزستان به کشور گفت: این اشیا عتیقه نیز از مرکز شرق شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا به کشور بازگردانده شده اند.

حسینی مکارم همچنین از استرداد 30 قطعه اشیا عتیقه قبل و بعد از اسلام از کشور ایتالیا خبر داد و گفت: این اشیا تاریخی تحویل سفیر ایران در ایتالیا داده شده است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های جدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور این بوده که با تعامل اشیایی که حق طبیعی ما است را به کشور بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 919

به "3 محموله اشیاء عتیقه و تاریخی به ایران بازگردانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 محموله اشیاء عتیقه و تاریخی به ایران بازگردانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید