5 استان در شرایط هشدار تامین گاز قرار دارند

به گزارش وبلاگ واحدی، مدیر مرکز راهبری گاز کشور گفت: اگر اندازه مصرف به همین روال ادامه داشته باشد استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، گلستان و مازندران با چالش روبرو خواهند شد.

5 استان در شرایط هشدار تامین گاز قرار دارند

به گزارش ایسنا، محمدرضا جولایی در گفت و گویی تلویزیونی، با بیان اینکه شرایط دمایی کشور یک شرایط پیچیده ای را برای مصرف گاز در نقاط شمالی کشور ایجاد نموده است، گفت: سال گذشته به صورت میانگین تنها یک روز دمای زیر یک درجه را داشتیم اما اکنون سومین روز دمای زیر یک درجه را تجربه می کنیم.

وی با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای این مساله اجرا شده است، اظهار کرد: همه سیستم هایی را که لازم بود مهیا، شرایط شبکه را قبل از آغاز سرما پایدار کردیم و اکنون نیز در نقاط بسیاری از شبکه پایداری مناسب است اما به علت کاهش دمای بسیار پایین در ناحیه شمال شرق و افزایش مصرف خانگی از یک طرف و قطع واردات گاز از ترکمنستان از طرفی دیگر تامین گاز در شمال شرق کشور سخت است.

مدیر مرکز راهبری گاز کشور با تاکید بر اینکه اگر نحوه مصرف مانند شرایط کنونی ادامه پیدا کند قطعا دچار چالش در خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، گلستان و مازندران خواهیم بود، گفت: شب گذشته در شمال شرق بسیار سخت سپری شد تا بتوانیم گاز را برای تمام استان ها فراهم کنیم اما امشب شرایط به مراتب سخت تر است.

جولایی اظهار کرد: از تمام ظرفیت خطوط استفاده می کنیم اما متاسفانه مصرف بسیار زیاد است، دو استان پر مصرف ما یعنی خراسان رضوی و مازندران در این منطقه قرار گرفتند که کار را بسیار سخت نموده، برای اینکه پایداری شبکه حفظ گردد و همه هموطنان ما علی الخصوص هموطنانی که در ناحیه شمال شرق کشور هستند بتوانند از این نعمت استفاده نمایند ضروری است همه مردم یاری نمایند.

به گفته وی ما به وسیله وزارت نفت از استانداران هم خواستیم که مصارف تجاری را کنترل نمایند و تمهیدات لازم را دیدیم ولی باز هم درخواست ما مدیریت مصرف از مشترکان است، پایداری شبکه منوط به مصرف درست مردم است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2329

به "5 استان در شرایط هشدار تامین گاز قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 استان در شرایط هشدار تامین گاز قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید