افزایش 97 درصدی نماد فملی در بورس ثبت شد

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران : افزایش 97.2 درصدی سرمایه شرکت ملی مس با نماد فملی ثبت شد.

افزایش 97 درصدی نماد فملی در بورس ثبت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، براساس سندی که در سامانه جامع اطلاعات ناشران بورسی، کدال منتشر شده، آگهی تغییرات شرکت ملی صنایع مس ایران با ماهیت سهامی عام براساس صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این شرکت در 10 آذر 99 سرمایه این شرکت از مبلغ 101 هزار و 400 میلیارد ریال به رقم 200 هزار میلیارد ریال منقسم به 200 میلیارد سهم هزار ریالی با نام از محل سود انباشته شده افزایش یافت و ماده مربوطه در اساسنامه شرکت اصلاح شد.

ثبت افزایش سرمایه فملی

به گزارش فارس، شرکت صنایع ملی مس ایران یکی از بزرگترین شرکت های بورسی کشور است که ارزش روز بازاری این شرکت به بیش از 294 هزار میلیارد تومان رسیده است. در حال حاضر 33 درصد از سهام این شرکت در بازار شناور بوده و دراختیار سهامداران واقع شده است. همچنین ملی مس در پرتفوی سهام عدالت 49 میلیون سهامدار ایرانی هم واقع شده است.

بعد از افزایش سرمایه فملی، دارندگان این سهم به میزان 97.2 درصد سهام خود ، سهم جایزه دریافت کردند که در پرتفوی آنها نمایش داده شد.این افزایش سهام در خصوص دارندگان سهام عدالت در روش غیر مستقیم چگونه است؟

شرایط امروز فملی در بورس

در حال حاضر نسبت پی به ای ملی مس 17.71 واحد و نسبت پی به ای در گروه فلزات 18.04 است و سهام ملی مس از سهام ارزنده و زیربنایی برای سهامداران به شمار می رود. قیمت هر سهم ملی مس امروز 1472 تومان معامله می گردد.

طبق گزارش توجیهی هیأت مدیره شرکت ملی مس به مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام 36.و57 درصد از سهام ملی مس به میزان بیش از 37 میلیارد سهم مربوط به سهامداران عدالت است که به طور میانگین هر سهامدار عدالت با داشتن سهام یک میلیون تومانی اسمی حدود 1081 سهم از ملی مس در اختیار دارد.

بنابراین دارندگان سهام عدالت، سهام ارزنده ای مانند ملی مس، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، پتروشیمی تندگویان، بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات، بیمه دانا، مخابرات ایران و دیگر شرکت های ارزنده بورسی را در اختیار دارند.

بسیاری از کارشناسان می گویند، سهام عدالت ارزنده است و سهامداران آن حتی الامکان از فروش سهام عدالت که ترکیبی از سهام بهترین شرکت های بورسی و فرابورسی است، خودداری نمایند و به جای آن از منافع آن مانند افزایش قیمت، سود سالانه و نیز وثیقه گذاری این سهام برای وام های بانکی استفاده نمایند.

در این میان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یعنی دولت فقط 12 درصد از سهام شرکت ملی مس را در اختیار دارد.

سهامدار عمده بعدی شرکت ملی مس، مؤسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی مس صنایع ایران با داشتن 7.84درصد از سهام، سپس شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین با داشتن 5.36 درصد سهام و دیگر سهامداران خرد و شرکت های دیگر سهامدار شرکت ملی مس هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1558

به "افزایش 97 درصدی نماد فملی در بورس ثبت شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "افزایش 97 درصدی نماد فملی در بورس ثبت شد" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 97 درصدی نماد فملی در بورس ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید