انگلیس: با طالبان همکاری می کنیم

به گزارش وبلاگ واحدی، وزیر دفاع انگلیس تاکید کرد که چنانچه طالبان وارد دولت افغانستان شود، لندن با این گروه کار خواهد کرد.

انگلیس: با طالبان همکاری می کنیم

به گزارش ایسنا، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه ای با دیلی تلگراف گفت: هر دولتی که باشد، به شرط رعایت هنجار های بین المللی تعیین، دولت انگلیس با آن تعامل خواهد کرد.

با این حال بن والاس هشدار داد که اگر آن ها به گونه ای رفتار کنند که حقیقتا نقض حقوق بشر باشد، انگلیس در هر رابطه ای بازنگری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طالبان که از 1996 تا 2001 در افغانستان حکومت کرده، 20 سال است برای سرنگونی دولت تحت حمایت غرب در کابل مبارزه می کند. در آستانه خروج نیرو های خارجی تا ضرب الاجل ماه سپتامبر، این گروه شبه نظامی بار دیگر برای تصرف شهر ها و توسعه اراضی خود تلاش می کند.

وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با دیلی تلگراف اذعان کرد که چشم انداز همکاری کشورش با طالبان جنجالی خواهد بود.

او گفت: آنچه طالبان عمیقا خواهان آن است، به رسمیت شناخته شدن بین المللی است. آن ها به آزادسازی منابع مالی و حمایت از ملت سازی نیاز دارند و شما این کار را وقتی یک تروریست کلاه بالکلاوا بر سر گذاشته انجام نمی دهید. شما باید شریک صلح باشید، در غیر اینصورت با خطر انزوا روبرو می شوید. انزوا آن ها را به همان جایی می کشاند که قبلا بودند.

وزیر دفاع انگلیس همچنین از طالبان و اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان خواست تا برای برقراری صلح در این کشور بعد از چند دهه درگیری همکاری کنند.

رهبران ارشد افغانستان به زودی برای مذاکره با طالبان راهی دوحه می شوند و این در حالیست که گروه طالبان موضع سفت و سختی در قبال مذاکرات گرفته و حتی به ترکیه نسبت به حفظ نیروهایش در افغانستان برای مدیریت و حفاظت فرودگاه بین المللی کابل هشدار داده است. طالبان می گوید اکنون کنترل 85 درصد از اراضی افغانستان را در دست دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1876

به "انگلیس: با طالبان همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: با طالبان همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید