خبرنگاران درآمد 1400 خراسان شمالی 629 میلیارد تومان اعلام شد

به گزارش وبلاگ واحدی، بجنورد- خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: براساس قانون بودجه امسال میزان درآمد این استان 629 میلیارد تومان است که باید محقق گردد.

خبرنگاران درآمد 1400 خراسان شمالی 629 میلیارد تومان اعلام شد

حسن پارسی پور روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان شمالی افزود : میانگین در آمد پیش بینی برای این استان در امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 74 درصد افزایش یافت.

وی میزان در آمد مصوب برای استان خراسان شمالی را در سال قبل حدود 467 میلیارد تومان اظهار داشت و اظهارداشت : این در حالیست که در این مدت میزان درآمد استان به پنج هزار و 300 میلیارد ریال رسید و 13 درصد نسبت به پیش بینی مصوب افزایش نشان می دهد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان شمالی افزود : براساس آمار میزان درآمد مصوب برای استان در قانون بودجه امسال به ازاء هر شهروند این استان حدود 729 هزار تومان می گردد.

پارسی پور با اشاره به اعتبار محرومیت زدایی و مناطق محروم استان خراسان شمالی در امسال این بودجه را 488 میلیارد ریال اظهار داشت.

براساس آمار حدود 90 درصد از درآمدهای استان خراسان شمالی را سالانه مالیات تشکیل می دهد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم دریافت می گردد.

تدوین سند اشتغال برای روستاها

دبیر شورای آموزش و پرورش استان خراسان شمالی در این نشست از تدوین سند اشتغال و توسعه برای 30 روستای این استان در امسال اطلاع داد و اظهارداشت : مدیران دستگاههای اجرایی باید برنامه ریزی هزینه کرد بودجه استانی را با رویکرد اشتغال و سند توسعه روستایی تنظیم نمایند.

به گفته پارسی پور سند توسعه روستایی و اشتغال زایی استان به زودی رونمایی خواهد شد و مبنای هزینه اعتبار استانی سند آمایش سرزمینی و سند توسعه استان باشد.

کاهش سهم اعتبار جهاد کشاورزی

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از کاهش سهم اعتبار فصل کشاورزی در قانون بودجه انتقاد کرد و افزود : براساس سند توسعه استانی سهم فصل کشاورزی استان از سرجمع اعتبار استانی باید به 15 درصد برسد که در امسال اعتبار فصل کشاورزی کمتر از میزان سند توسعه است.

عبدالله یوسفی اظهارداشت : در امسال تگرک و باران و سیل خسارت های زیادی به بخش کشاورزی در استان خراسان شمالی خسارت وارد کرد که برای جبران این خسارت ها باید اعتبار مورد احتیاج در اختیار این سازنان قرار داده گردد.

وی همچنین خواستار تامین اعتبار برای کنترل آفات سن گندم و ملخ شد و اظهارداشت : در شرایط فعلی برای کنترل آفات با سمپاشی احتیاج به خرید تجهیزات داریم و احتیاج به تامین اعتبار برای خرید این تجهیزات است و ابراز امیدواری کرد تا شورای برنامه ریزی این اعتبار را در اختیار اداره متبوعش قرار دهد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی همچنین خواستار تعمیر انبارهای گندم در اختیار شرکت های تعاونی شد که حدود چند دهه از ساخت آن می گذرد و بزودی باید با برداشت گندم و خرید تضمینی قوت استان در این انبارها دپو گردد.

براساس این گزارش صرفا براثر بارش باران و تگرگ و سیل در هفته گذشته حدود 681 میلیارد ریال به مزارع کشاورزی و زیرساخت استان خراسان شمالی خسارت وارد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1789

به "خبرنگاران درآمد 1400 خراسان شمالی 629 میلیارد تومان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درآمد 1400 خراسان شمالی 629 میلیارد تومان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید