خبرنگاران قطر : بحرین از پذیرش اتباع خود امتناع می نماید

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران- خبرنگاران- دفتر ارتباطات دولت قطر با صدور اطلاعیه ای گفت که دوحه انتقال شهروندان بحرینی که در این کشور به سر می برند در قالب یک پرواز اختصاصی و بدون هیچ هزینه ای را به منامه پیشنهاد نموده اما این کشور آن را رد نموده است .

خبرنگاران قطر : بحرین از پذیرش اتباع خود امتناع می نماید

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر ارتباطات دولت قطر، مقامات دولت بحرین این پیشنهاد را رد و اعلام کردند که یک پرواز را برای انتقال آنها در آینده اعزام خواهند کرد.

بر اساس این بیانیه روز 27 مارس (8 فروردین) 31 شهروند بحرینی با پرواز قطر ایرویز از ایران وارد دوحه قطر شدند. از آنجایی که بحرین اجازه انجام پروازهای تجاری از قطر را نمی دهد، دولت قطر در تماس با مقامات بحرین نحوه رسیدگی به آنها برای بازگشت به موطن خود را جویا شده است.

دولت قطر اضافه کرد ؛ در حالیکه سلامت و ایمنی تمام افراد در قطر و سراسر دنیا در برهه فعلی اهمیت دارد، وزارت بهداشت برای 31 شهروند بحرینی آزمایش کرونا انجام داده است و برای آنها در یک هتل بدون هیچ هزینه ای جا و مکان تهیه نموده است.

افرادی که آزمایش آنها مثبت باشد خدمات درمانی کامل و رایگان دریافت می نمایند و اشخاصی که آزمایش آنها منفی باشد به مدت دو هفته در قرنطینه هتل بدون هیچ هزینه ای تحت مراقبت قرار می گیرند.

دفتر ارتباطات دولت قطر نوشت: امیدواریم که تا خاتمه دو هفته قرنطینه دولت بحرین به شهروندان خود اجازه بازگشت به کشور را بدهد و اگر این اقدام صورت نگیرد ما به نگهداری و درمان آنها ادامه می دهیم.

بحرین در حمایت از اقدام عربستان سعودی از 5 ژوئن 2017 (15 خرداد سال 96) کلیه روابط خود با قطر را قطع نموده است .

منبع: ایرنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 993

به "خبرنگاران قطر : بحرین از پذیرش اتباع خود امتناع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران قطر : بحرین از پذیرش اتباع خود امتناع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید