خبر خوش برای ناشران؛ امکان فعالیت در ملک مسکونی (تور روسیه ارزان)

به گزارش وبلاگ واحدی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ناشران اظهار داشت تا زمانی که شکایتی از فعالیت ناشران وجود نداشته باشد آنها می توانند در ملک مسکونی فعالیت نمایند. بعلاوه برای بهره مندی کتاب فروشان از این امکان نیز در حال رایزنی و پیگیری هستیم.

خبر خوش برای ناشران؛ امکان فعالیت در ملک مسکونی (تور روسیه ارزان)

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، یاسر احمدوند درباره شرایط ادامه کار ناشران در ملک مسکونی بعد از مسائلی که برای ناشری که در ملک مسکونی فعالیت می کرد و در ارتباط با محل فعالیتش روبرو شد شرح داد: اتفاقی که افتاد فقط یک مورد برای یکی از ناشران بود، به این علت که در این مورد معارض وجود داشت. یعنی شکایت هایی طبق اعلام شهردار منطقه نسبت به فعالیت آن نشر در آن واحد رخ داد و شهرداری مجبور به اقدام شد. در حال پیگیری موضوع هستیم، با بخش های مختلف شهرداری در ارتباط هستیم تا بتوانیم مشکل این ناشر خوب را حل کنیم.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه روبرو با مسائل برای ناشرانی که در اماکن مسکونی فعالیت می نمایند، مساله فراگیری نیست؛ اضافه کرد: لازم نیست باقی ناشران نگران باشند؛ زیرا فعالیتی که می نمایند مجاز است و شهرداری رویکرد خوبی با این مساله دارد. مگر در مواردی که معارض یا مزاحمتی وجود داشته باشد یا اهل محل و همسایه ها شکایتی داشته باشند.

  • تندیس ابتهاج در باغ محتشم نصب می گردد | واکنش سایه به تندیس خودش!

اصلاحیه آئین نامه اجرایی بند ج ماده 99 برنامه ششم توسعه آماده شد

احمدوند اضافه کرد: در روبروه با تعارض، ابتدا شهرداری به ناشر تذکر می دهد و اگر مساله قابل حل نباشد، مسئولان به شکل قانونی ورود می نمایند. باید توجه داشت باقی ناشران در این حوزه در ملک مسکونی فعالیت می نمایند و مسئله ای وجود ندارد و البته شکایتی هم در این حوزه واصل نشده است.

یاسر احمدوند

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اقدامات این وزارت خانه برای تسهیل فعالیت ناشران و کتاب فروشان بیان نمود: برای اینکه این فعالیت به شکل قانونی و گسترده در کشور ادامه پیدا کند، در اصلاحیه ای که وزارتخانه برای ارائه به هیات دولت آماده نموده است، این مساله پیگیری می گردد. این اصلاحیه آئین نامه اجرایی بند ج ماده 99 برنامه ششم توسعه است، امیدواریم که همه ناشران و کتاب فروشان در سطح کشور به شرط اینکه تعارضی با دیگران نداشته باشند بتوانند از امکان فعالیت در اماکن مسکونی بهره مند شوند.

او درباره امکان بهره مندی کتاب فروشان از امکان فعالیت در اماکن مسکونی گفت: در اصلاحیه مصوبه امکان فعالیت برای کتاب فروشان هم دیده شده است. امیدواریم این اصلاحیه به تصویب هیات دولت برسد و بتوانیم آن را اجرایی کنیم تا کتاب فروشان بتوانند از این امکان بهره مند شوند.

سامانه فروش کتاب حمایتی است و نه رقابتی

بعلاوه احمدوند با تاکید بر اینکه سامانه فروش کتاب که به تازگی راه اندازی شده است، شرح داد: سامانه فروش کتاب رقیب هیچ بخش خصوصی نیست. کسانی که در این حوزه فعالیت می نمایند، مستحضر باشند این کار رقابتی نیست بلکه حمایتی است.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره دامنه فعالیت سامانه فروش کتاب بیان نمود: این سامانه فعالیت ناشران، کتاب فروشان و افرادی را که در فضای مجازی برای فروش کتاب فعالیت می نمایند، پوشش خواهدداد. حتما نگاه ما این است که همه همراهان کتاب از این طرح ملی بهرهمند شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1401 بروزرسانی: 10 شهریور 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2265

به "خبر خوش برای ناشران؛ امکان فعالیت در ملک مسکونی (تور روسیه ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای ناشران؛ امکان فعالیت در ملک مسکونی (تور روسیه ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید