دارویی که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می نماید

به گزارش وبلاگ واحدی، محققان آلمانی و چینی با توجه به ساختار پروتئاز ویروس کرونا دارویی ساخته اند که به این ویروس اجازه تکثیر نمی دهد. این دارو روی موش ها آزمایش شده است.

دارویی که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می نماید

ویروس کرونا SARS-CoV-2 به شیوع بیماری تنفسی کووید 19 منجر می گردد و با توجه به شیوع سریع بیماری به دارویی برای درمان کووید 19 احتیاج است.

به همین دلیل گروهی از محققان آلمانی و چینی طی تحقیقات خود به یک داروی احتمالی دست یافته اند که پروتئازهای اصلی در ویروس کرونا (Mpro که 3CLpro نیز نام دارد) را هدف می گیرد. این پروتئاز نوعی آنزیم مورد احتیاج برای تکثیر ویروس است.

رولف هیلژنفیلد محقق آلمانی و همکارانش اخیراً آلفا- کتوآمیدهایی پپتیدومتریک(peptidomimetic α-ketoamides) را طراحی نموده و ساخته اند که به عنوان بازدارنده پروتئاز اصلی ویروس کرونا عمل می نماید. محققان برای طراحی آلفا کتوآمیدهای بازدارنده، ساختار کریستالی Mpro متعلق به ویروس SARS-CoV-2 را معین کردند.

این ساختار مشابه Mpro های مرتبط با ویروس SARS است.

محققان از ساختار کریستالی واکنش های Mpro برای تحقیق درباره واکنش آلفاکتوآمیدها و ارتقای داروی جایگزین استفاده کردند.

آنها دارویی ساخته اند که باز دارنده ویروس SARS-CoV-2 Mpro است. آزمایش این داروی احتمالی روی موش ها نتایج رضایت بخشی داشت. داروی مذکور برای مدتی در بافت های ریه باقی می ماند و می توان با استنشاق از آن استفاده کرد.،مهر

بیشتر بخوانیم: واکسن کرونا چه زمانی آماده می گردد؟

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1077

به "دارویی که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دارویی که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید