طرح های اصلاحی یونان برای ادامه یاری های اقتصادی به این کشور کافی نیست

به گزارش وبلاگ واحدی، خبرنگاران: رئیس گروه یورو پیشنهادات اصلاحی یونان را برای ادامه یاری های اقتصادی به این کشور کافی ندانست.

طرح های اصلاحی یونان برای ادامه یاری های اقتصادی به این کشور کافی نیست

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ واحدی به نقل از روزنامه سوئیسی تاگس آنسایگر، مناقشات بر سر بدهی های یونان مجددا افزایش می یابد. آتن بر اساس اعلان خود در شرایط اضطراری برای دریافت یاری های اقتصادی قرار گرفته است، البته به زعم وام دهندگان بین المللی پیشنهادات اصلاحی یونان برای تداوم یاری های اقتصادی به این کشور کافی نیست.

ژرون دیسلبورن رئیس گروه یورو تصمیمات و پیشنهادات اصلاحی آتن را ناکافی ارزیابی نموده است. از 20 اقدامی که یونان باید در پیش گیرد آن ها تا به حال 6 مورد را ارائه داده اند.

این در حالی است که روز گذشته یانیس واروفاکیس وزیر دارایی یونان در گفتگویی اتحادیه اروپا را تهدید به برگزاری همه پرسی درباره سیاست های ریاضتی در یونان نموده است. چنین تهدیدی بار دیگر بازارهای اقتصادی را به لرزه در آورده است. وی هشدار داد که اگر گروه یورو روز دوشنبه پیشنهادهای اصلاحی آتن را رد کند دولت این کشور یک همه پرسی درباره سیاست های ریاضتی را برنامه ریزی می نماید.

روز آدینه وزیر دارایی یونان یک نامه محتوی هفت طرح اصلی اصلاحی مد نظر کشورش را برای رئیس گروه یورو ارسال کرد. وی گفت در صورتی که این طرحها از سوی گروه یورو رد گردد مسائلی به وجود می آید. در این صورت ما می توانیم مجدداً انتخابات برگزار نموده و یک همه پرسی را سازماندهی کنیم.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز که به ژاپن سفر نموده است در توکیو و بعد از یک دیدار با نخست وزیر ژاپن گفت که هنوز مسائل قابل توجهی برای یک راهکار مسئله بدهی های یونان وجود دارد. ما این هدف سیاسی را دنبال می کنیم که یونان طبیعتا در منطقه یورو باقی بماند.

وی همچنین بر لزوم همبستگی شرکای اروپایی برای حل این مسئله و از طرف دیگر آمادگی برای اصلاحات و پایبندی به تعهدات از طرف آتن تاکید نموده و گفت برای دستیابی به امنیت در این باره ما هنوز راه طولانی را باید پشت سر بگذاریم.

بار دیگر بعضی اقتصاد دانان و سیاستمداران غربی حدس و گمان هایی درباره خروج یونان از منطقه یورو و ورشکستگی دولتی این کشور می زنند.

این در حالی است که هم رئیس کمیسیون اروپایی و هم نخست وزیر یونان اخیرا آشکارا گفته اند که خروج یونان از منطقه یورو مطرح نیست.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 436

به "طرح های اصلاحی یونان برای ادامه یاری های اقتصادی به این کشور کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های اصلاحی یونان برای ادامه یاری های اقتصادی به این کشور کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید