عرضه خودرو در بورس نهایی می شود؟

به گزارش وبلاگ واحدی، به گزارش خبرنگاران، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در مراسم افتتاحیه معاملات آینده مس و گواهی سپرده مس و میلگرد گفت: یکی از رسالت های بورس کالا بحث اوراق سازی است. راضی هستیم که در رابطه با محصولات صنعتی توانستیم به این موضوع علیرغم مسائل برسیم.

عرضه خودرو در بورس نهایی می شود؟

او ادامه داد: بورس کالا با موانع و دست انداز های بسکمک روبرو بود، اکنون به معاملات 50 تن محصولات مختلف در فضای شفاف و رقابت بورس کالا رسیده ایم.

عشقی گفت: شرایط کشور ما به گونه ای است که روی برخی محصولات حسایست وجود دارد، اما فضای بورس کالا به شکلی است که علاوه بر شفافیت، تناقض را نیز از بین می برد. معاملات در بورس کالا قابل رصد و پیگیری است. با عزمی که در وزارت صمت وجود دارد فکر می کنم اتفاق بسیار خوبی رقم خواهد خورد.

این مقام مسئول ادامه داد: در موضوع سیمان با چالش های مختلفی مثل قطعی برق و گاز روبرو شدیم که با افزایش عرضه، مشکل تعدیل و شفافیت افزایش پیدا کرد. در رابطه با موضوع مالیات بر گواهی سپرده صنعتی پیگیر هستیم که مرتفع شود. در رابطه با ضمانت ها برای بازار فیزیکی سعی کردیم که با گواهی آن را سهل تر کنیم.

او گفت: مس قبلا در بورس کالا حضور داشت. آمادگی داریم در خصوص سایر محصولات صنعتی که ویژگی های مد نظر را دارند، نیز گام های مهم برداریم.

عشقی گفت: از طریق گواهی سپرده امکان خرید خرد را فراهم کرده ایم، همچنین ریسک تحویل نیز کاهش پیدا کرده است.

او ادامه داد: یکی از موضوعات مهم که در حال رایزنی هستیم، در رابطه با عرضه خودرو است که مشمول قیمت گذاری دستوری نیست، ما آمادگی کامل داریم که این موضوع را به پایان برسانیم.

عشقی گفت: در رابطه با رینگ صادراتی ان شاالله بتوانیم در زمینه محصولات صنعتی نیز گام برداریم.

رئیس سازمان بورسگفت: بورس کالا با همین فرایند رو به رشد خود باید ادامه دهد تا ما نیز در سازمان بتوانیم کمک کننده باشیم، تا فروشندگان بتوانند محصولات خود را با قیمت منصفانه و رقابتی عرضه کنند.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2092

به "عرضه خودرو در بورس نهایی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه خودرو در بورس نهایی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید