مقاله: خبرنگاران اختصاص وام کارآفرینی 4 درصدی برای کارفرمایان مددجویان بهزیستی

به گزارش وبلاگ واحدی، دهقان به تشریح شرایط اخذ وام خوداشتغالی برای مددجویان پرداخت و گفت: همه مددجویان بهزیستی در حوزه های تخصصی توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی منوط به اینکه پفراینده فعال داشته و فاقد شغل باشند، می توانند از تسهیلات اشتغال بهزیستی استفاده نمایند.

مقاله: خبرنگاران اختصاص وام کارآفرینی 4 درصدی برای کارفرمایان مددجویان بهزیستی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور گفت: اعتبارات اشتغال مددجویان برای سال آینده قابل پیش بینی نیست اما حداقل 2100 میلیارد تومان خواهد بود که در صورت افزایش در لایحه بودجه مجلس، تغییر خواهد نمود و رقم آن تابع تصویب لایحه بودجه است.

احتیاج به همکاری بانک ها برای آسان گیری ضمانت برای اعطای وام به مددجویان

دهقان گفت: مددجویان بعد از گذراندن دوره آماده سازی شغلی از سوی مددکار حوزه شغلی بهزیستی احراز صلاحیت می شوند، و آنکه دوره آموزشی رشته مهارتی را در یکی از موسسات مرتبط می گذراند، گواهینامه خود را به انضمام دیگر مدارک برای دریافت وام خوداشتغالی تحویل می دهد.

وی گفت: در سال 99، 2100 میلیارد تومان اعتبارات بانکی در قالب وام 50 میلیون تومان چهار درصد با بازپرداخت هفت سال برای مددجویان داریم که در حال پرداخت است و تا به امروز حدود 750 میلیارد تومان جذب شده است.

دهقان اضافه کرد: مددجویان بهزیستی در شرایط سختی به سرمی برند و امکان تامین ضمانت های سنگین را ندارند. از بانک ها انتظار می رود همانگونه که در جلسات مشترک حوزه اشتغال با بهزیستی، همکاری دارند در سطح شعبات نیز همکاری لازم را برای ضمانت داشته باشند و سخت گیری کمتری برای مددجویان بهزیستی گردد.

منبع مقاله: خبرنگاران اختصاص وام کارآفرینی 4 درصدی برای کارفرمایان مددجویان بهزیستی

انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1989

به "مقاله: خبرنگاران اختصاص وام کارآفرینی 4 درصدی برای کارفرمایان مددجویان بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: خبرنگاران اختصاص وام کارآفرینی 4 درصدی برای کارفرمایان مددجویان بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید