نمایشگاه عکس های قاجاری حرم رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان

مسئول موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: به‌مناسبت دهه کرامت، نمایشگاه عکس‌های قاجاری از حرم مطهر رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان بر پا شد.

نمایشگاه عکس های قاجاری حرم رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان

به‌گزارش خبرنگاران به‌نقل از روابط عمومی اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان، آرزو گلکار مسئول موزه‌های استان امروز یکشنبه 31 تیر 97 افزود: با مشارکت موزه ملک و موزه گرمابه پهنه سمنان، این نمایشگاه که شامل عکس‌های قدیمی از حرم مطهر رضوی در دوران قاجاریه است، در موزه پهنه برپا شده است.

او با اشاره به ظرافت خاص سبک معماری اسلامی و ایرانی گفت: تنوع بافت قدیم حرم مطهر رضوی و در عین حال سادگی بنا، معنویت خاصی را در قاب تصویر روایت کرده است.

گلکار با اشاره به اینکه 25 تابلوی عکس قاجاری حرم رضوی در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان هفته جاری، صبح‌ها از ساعت 8:30 تا 12:30 و بعد از ظهرها از ساعت 17 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.

موزه گرمابه پهنه در مجاورت راسته بازار قدیم شهر سمنان واقع شده و بیش از 600 سال قدمت دارد.

منبع: chtn.ir
اخبار و مقالات مرتبط با "نمایشگاه عکس های قاجاری حرم رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان"

دبیر جشنواره بین المللی عکس خیام می گوید این جشنواره می تواند به عنوان یک دیپلماسی هنری عمل کند.

نشست صمیمانه پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با هنرمندان و صنعتگران برگزار شد.

به گزارش خبرنگاران ، حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر پس از بازدید از هتل میلینیوم شهر مکه مکرمه با بیان اینکه هدف از سرکشی به هتل‌ها این است که شرایط حجاج را از نزدیک مشاهده کند، اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که اگر احیانا مشکلی وجود دارد، آن مشکل را در اولین فرصت حل...

این سالها با رشد صنایع داخلی چین همه توجه ها به این کشور معطوف شده است و بسیاری از تولیدکننده های بین المللی برای مقرون به صرفه تر بودن تولید در چین، خطوط تولید را به این کشور منتقل نموده اند و چینی هم با آگاهی نمایشگاه هایی را هر ساله برای نمایش دست اوردهایشان برگزار میکنندکه مشهورترینآنها...

به "نمایشگاه عکس های قاجاری حرم رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با نمایشگاه عکس های قاجاری حرم رضوی در موزه گرمابه پهنه سمنان

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید