خبرنگاران احیای 414 میلیارد تومان از مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران- خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش از احیای 414 میلیارد تومان از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت خبر داد.

خبرنگاران احیای 414 میلیارد تومان از مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت

به گزارش چهارشنبه شب مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با اشاره به پیگیری جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت، احیای بخشی از مطالبات اعضای صندوق تحت عنوان ایفای تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو به مبلغ 413 میلیارد و 894 میلیون تومان را خبر خوبی برای فرهنگیان دانست.

وزیر آموزش وپرورش، پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت های وزارتخانه متبوع خود اعلام کرد و با اشاره به فرایند احیای این مبلغ، گفت: در شرایطی که کشور و به ویژه دولت با محدودیت های اقتصادی فراوانی روبرو است، این مبلغ با استفاده از ظرفیت قانون بودجه و از طریق تهاتر با بانک تأمین شده است.

حاجی میرزایی با تأکید بر اهمیت تخصیص سهم دولت برای فرهنگیان عضو موسسه، گفت: کارکنان آموزش و پرورش مانند سایر کارکنان دولت حق دارند که از سهم دولت برخوردار شوند. بنابر این علاوه بر مبالغ وصول شده، احیای مابقی سهم دولت نیز با همان ساز وکار قبلی در دستور کار قرار گرفته و در حال پیگیری است که به محض دریافت، به حساب اعضای موسسه منظور می شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طبق ماده 85 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته اند و یا خواهند پذیرفت، می توانند تا 5 درصد از حقوق و مزایای خود را به صورت ماهیانه به حساب صندوق واریز کنند و دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنگیان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین اضافه کرد: تلاش می کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 1247

به "خبرنگاران احیای 414 میلیارد تومان از مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران احیای 414 میلیارد تومان از مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید