وجود 60 هزار مبتلا به ایدز در کشور

به گزارش وبلاگ واحدی، معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: تخمین می زنیم در کشور 60 هزار مورد مبتلا به ایدز داشته باشیم، ضمن اینکه کل موارد ثبت شده 40 هزار و 573 مورد است.

وجود 60 هزار مبتلا به ایدز در کشور

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ واحدی، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت امروز در مراسم روز دنیای ایدز گفت: هر موقع خواستیم اطلاع رسانی در این خصوص کنیم، برخی افراد بی ربط دخالت کردند و نگذاشتند اطلاع رسانی کنیم.

وی ادامه داد: من وظیفه شرعی و قانونی خودم می دانم که با این پدیده مبارزه کنم و خواهم کرد و هر تاوانی داشته باشد می پذیرم، چون باید از مردم حمایت کنیم، البته ما می دانیم در ایران و یک کشور اسلامی هستیم و با رعایت موازین باید آموزش دهیم.

رئیسی اضافه نمود: ما با تناقض هایی عجیبی در این خصوص روبه رو هستیم. از طرفی بیماریابی ما ضعیف است؛ بیماریابی می کنیم، هیاهو می کنند که ایدز پیدا شده و وقتی آن را پیدا می کنیم می گویند پس شما چند سال پیش چه کار می کردید؟

معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به همین آگاهی رسانی و پیشگیری از بیماری ایدز بیان داشت: پیدا کردن فردی که آلوده به این ویروس است، بهترین و مؤثرین گام در جلوگیری از انتشار اچ آی وی است.

وی با تأکید بر اینکه درمان های بسیار مؤثری در خصوص مقابله با ویروس اچ آی وی پیدا شده است، گفت: با توجه به اینکه امید به زندگی در ایران 75 سال است، بیماری که دچار ایدز است و شناسایی می شود، می تواند این میزان زندگی کند و وقتی شناسایی می شود شانس انتقال نیز به صفر می رسد.

وی با اشاره به اهداف سازمان دنیای بهداشت و برنامه های آن، گفت: پیدا کردن 90 درصد بیماری ها اتصال 90 درصد بیماران به سیستم درمانی و سومین موضوع، درمان 90 درصد بیماران از اهداف سازمان بهداشت دنیای است که ما در گروه 90 درصدی اولی ضعیف بوده و در دو گروه 90 درصدی دیگر عالی هستیم.

رئیسی با بیان اینکه در دنیا حدود 38 میلیون نفر با ویروس اچ آی وی زندگی می کنند 79 درصد از مبتلایان زنده از شرایط ابتلای خود آگاه هستند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در راه درمان بیماری ایدز نیاز به متخصصانی از خارج از کشور نداریم، یادآور شد: در سال 2000 یک میلیون و 400 هزار نفر در دنیا به ویروس اچ مبتلا بودند که اکنون با برنامه هایی که انجام شده این میزان در دنیا به 770 هزار رسیده است.

وی با اشاره به شرایط اچ آی وی در ایران، گفت: تخمین می زنیم 60 هزار مورد مبتلا به ویروس ایدز زنده در کشور داشته باشیم، در حالی که 40 هزار و 573 نفر از آن ها ثبت شده است که از این 40 هزار مورد ثبت شده 21 هزار و 635 نفر زنده هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 708

به "وجود 60 هزار مبتلا به ایدز در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 60 هزار مبتلا به ایدز در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید