پرداخت خسارت در تصادفات زیر 20 میلیون تومان بدون کروکی

به گزارش وبلاگ واحدی، تهران (پانا) - رئیس کل بیمه مرکزی گفت در هفته دولت از سامانه پرداخت خسارت زیر 20 میلیون تومان در تصادفات رانندگی بدون احتیاج به کروکی رونمایی می گردد و افراد با ارسال اطلاعات به سامانه و بدون مراجعه حضوری خسارت دریافت می نمایند.

پرداخت خسارت در تصادفات زیر 20 میلیون تومان بدون کروکی

مجید بهزادپور، در برنامه تلویزیونی به مناسبت هفته دولت درباره مردمی سازی بیمه گفت: برای اولین بار سند بالادستی به نام سند تحول به وسیله دولت ابلاغ شد و در آن مردمی سازی صنعت بیمه، دیجیتال کردن، کاهش تصدی بیمه مرکزی هدفگذاری شده است.

وی افزود: در حوزه مردمی سازی در حوزه های بیمه بازرگانی بیشترین پرتفوی را داریم و بخش بیمه درمان و شخص ثالث بیشترین حجم حوزه فعالیت است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه برنامه های مشخصی از ابتدای سال در صنعت بیمه تبیین کردیم، افزود: یکی از موارد که به نتیجه رسید این است که چگونه بیمه های تکمیلی را توسعه دهیم؟ اولین پروژه مربوط به خادمان سلامت و کارکنانی که در داروخانه ها و آزمایشگاه ها فعالیت می نمایند، است که شامل بیمه تکمیلی نمی شدند اما در پروژه تازه این قانون اصلاح 500 هزار نفر را تحت پوشش قرار دادیم.

وی ادامه داد: در نظر داریم بیمه تکمیلی را به مشاغل دیگر همانند تاکسیرانی ها تسری دهیم و پیش بینی می کنیم پنج میلیون نفر را پوشش دهد و به اضافه خانواده مطمئنا تعداد بیشتری خواهد شد.

بهزادپور با اشاره به اینکه تسهیل خدمات رسانی در اولویت برنامه ها قرارداد، گفت: در صدد هستیم خسارت ها را در زمان کم و پیچیدگی های کم پرداخت گردد و برای این مورد پروژه های متعددی با هدف آسان سازی بیمه کردن و گرفتن خسارت و تماس با بیمه تعریف شده است و بعضی در هفته دولت و بخشی تا سرانجام سال ارائه می گردد.

رشد صنعت بیمه جز با فناوری امکان پذیر نیست

رئیس کل بیم مرکزی تاکید نمود: یکی از محورهای اصلی حرکت بیمه مرکزی استفاده از فناوری های نوین است و فردا با معاونت علمی و فناوری تفاهم نامه امضا می کنیم تا از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی توضیح داد: رشد صنعت بیمه جز با فناوری امکان پذیر نیست و از سوی دیگر 70 درصد فروش بیمه برعهده کارگزاری ها و نمایندگی ها است که باید معیشت و فرایند کاری آنها نیز مورد توجه قرار گیرد بنابراین با تماس ها و توافق هایی اجرا شده تا با پیاده سازی فناوری این قشر نیز آسیب نبینند.

آغاز به کار سامانه تقلب و تخلف در بیمه در هفته دولت

بهزادپور در مورد مقابله با تقلب و تخلفات در صنعت بیمه گفت: یکی از اقدامات در سال گذشته طراحی سامانه تقلب و تخلف است که در هفته دولت افتتاح می کنیم و با یاری این سامانه افراد و شرکت های پرریسک و به صورت هوشمند شناسایی می گردد و برای مقابله با تقلبات نیز پیش بینی های لازم انجام می گردد.

وی اظهارداشت: صنعت بیمه یکی از مجموعه صنایع پیچیده است زیرا در رشته های مختلف درمان و شخص ثالث مقابله با تقلب و تخلف نیز پیچیده است اما سامانه ای برای این منظور طراحی شده است.

وظیفه صنعت بیمه دادن آرامش به مردم است

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: مهمترین چالش ما در بیمه مرکزی شناخت مردم از بیمه و اعتماد به این صنعت است در گذشته کارهایی نیز آغاز شده بود.

وی با بیان اینکه اعتقاد ندارم خیلی از شاخص های جهانی بیمه عقب هستیم، افزود: از لحاظ تجربه در آسیا یکی از مجربترین افراد را در اختیار داریم و از لحاظ شاخص ها ضریب نفوذ بیمه در منطقه 1.9 است و ضریب نفوذ ما در منطقه2.4 است.

بهزادپور افزود: البته در مقایسه با شاخص های بیمه جهانی عقب هستیم که برنامه هایی نیز در این خصوص تبیین شده برای نمونه در برنامه ششم ضریب نفوذ هفت پیش بینی شده است که برای نیل به این هدف جهت گیری لازم را تبیین کردیم.

وی تاکید نمود: اصلی ترین وظیفه صنعت بیمه آرامش دادن در حوزه های مختلف به مردم است و باید حوزه های بیمه را در کشور توسعه دهیم برای این منظور برنامه های آموزشی داریم و در کتاب های درسی مسائل آموزشی وجود دارد.

رونمایی از سامانه پرداخت خسارت بدون کروکی

رئیس کل بیمه مرکزی درخصوص اقدامات صنعت بیمه شرح داد: یکی از برنامه های صنعت بیمه پرداخت خسارت تصادفات زیر 20 میلیون تومان بدون احتیاج به کروکی است که سامانه ای طراحی کردیم که با ارسال اطلاعات تصادفات بدون مراجعه حضوری پرداخت خسارت انجام گردد و به حساب فرد زیان دیده واریز گردد

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات طراحی سامانه کروکی آنلاین است و در این طراح پلیس با نرم افزارهایی که در اختیار دارد کروکی تصادف را به صورت آنلایت به دستگاه های مربوطه ارسال می نماید تا در زمان صرفه جویی گردد و افراد هرچه سریع تر خسارت خود را دریافت نمایند.

اجرای نسخه الکترونیکی برای بیمه های تکمیلی در 2 ماه آینده

بهزادپور توضیح داد: تکلیفی که سال ها برعهده بخش های مختلف از جمله بیمه بازرگانی بوده این است که در حوزه بیمه تکمیلی نسخه الکترونیکی را اجرا کند.

وی افزود: پروژه ما هاب بیمه درمان است و تا دو ماه آینده بخش نسخه الکترونیکی بیمه تکمیلی نیز آماده می گردد و به سیستم جامع می پیوندد .

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 شهریور 1401 بروزرسانی: 6 شهریور 1401 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 2263

به "پرداخت خسارت در تصادفات زیر 20 میلیون تومان بدون کروکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت خسارت در تصادفات زیر 20 میلیون تومان بدون کروکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید