پیش بینی سرو 45 نوع آش ایرانی در جشنواره سیزدهم

به گزارش وبلاگ واحدی، یحیی رحمتی شامگاه سه شنبه در نشست خبری سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی که به طور مشترک با شهرداری زنجان در محل تاریخی فرهنگی کارخانه کبریت زنجان برگزار شد، گفت: با تلاش دبیرخانه مرکزی کمیته‌های هفت‌گانه و همراهی همیشگی مجموعه شهرداری زنجان، امسال شاهد برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در محل تفریحی گاوازنگ زنجان خواهیم بود.

پیش بینی سرو 45 نوع آش ایرانی در جشنواره سیزدهم

وی با اشاره به اینکه امروز بعد از گذشت بیش از یک دهه از برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان، این جشنواره به یک برند در سطح کشور در حوزه غذا تبدیل شده است، افزود: خوشبختانه برای برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان، تلاش‌های وافری نسبت به ادوار گذشته به‌ویژه در زمینه اطلاع‌رسانی شهری با همراهی مجموعه شهرداری زنجان صورت گرفته و در این زمینه شاهد افزایش 50 درصد اطلاع‌رسانی‌ها هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان در ادامه از قطعی شدن حضور 22 استان در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان تا به امروز خبر داد و تصریح کرد: جشنواره ملی آش ایرانی، امروز بعد از پشت سر گذاشتن دوازده دوره به یک برند در سطح کشور در حوزه جشنواره‌های غذایی تبدیل شده است و همین امر باعث می‌شود تا هر سال با دلگرمی و انگیزه بیشتری نسبت به برگزاری هر چه بهتر این جشنواره اقدام کنیم که خوشبختانه استقبال بیش از پیش علاقه‌مندان برای حضور در این جشنواره، مهر تاییدی بر این ادعا است.

رحمتی از غرفه صنایع‌دستی به عنوان یکی از نقاط قوت جشنواره ملی آش ایرانی یاد کرد و با بیان اینکه متاسفانه به دلیل کمبود جا، از پذیرفتن همه صنعت‌گران کشور که خواهان حضور در این جشنواره بودند، معذور شدیم و قرار است این غرفه‌ها با حضور همه استان‌ها برپا شود، ادامه داد: همه تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان اتخاذ شده و قرار است از 22 تا 26 مردادماه امسال شاهد برگزاری آن باشیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با یادآوری اینکه صنایع‌دستی جشنواره در سال گذشته توانست 44 میلیارد تومان گردش مالی داشته باشد، افزود: امسال نیز در کنار جشنواره ملی آش ایرانی، شاهد برگزاری برنامه‌های متنوع دیگر از قبیل غرفه‌های آش، غرفه‌های صنایع‌دستی، شب‌های فرهنگی، سیاه‌چادرها، بخش مسابقه جشنواره آش و ... خواهیم بود.

رحمتی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را مهمان ویژه جشنواره ملی آش ایرانی عنوان و از حضور وی در مراسم افتتاحیه این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: به واسطه این حضور، لوح شهر ملی ملیله نیز توسط معاون رئیس‌جمهور به شهردار زنجان اهدا می‌شود که این خود، مقدمه‌ای برای ثبت شهر جهانی ملیله است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 30

به "پیش بینی سرو 45 نوع آش ایرانی در جشنواره سیزدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سرو 45 نوع آش ایرانی در جشنواره سیزدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید