چین:درباره حمله به آرامکو نباید شتاب زده تصمیم گرفت

به گزارش وبلاگ واحدی، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به حملات اجرا شده به تاسیسات نفتی آرامکو، خواهان خویشتنداری همه طرف ها در این رابطه شد.

چین:درباره حمله به آرامکو نباید شتاب زده تصمیم گرفت

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

هوا چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین، در کنفرانس خبری در پکن در پاسخ به سوالی مبنی بر اتهام آمریکا به ایران در مورد حملات صورت گرفته به تاسیاست نفتی آرامکو عربستان اضافه کرد: چین موضوع را زیر نظر دارد و معتقد است نباید شتاب زده تصمیم گرفت و کسی را متهم کرد.

وی در ادامه گفت: باید در این موضوع منتظر نتیجه آنالیز های بی طرفانه و اثبات حقایق بود.

در پی حملات پهپادی و بروز آتش سوزی در پالایشگاه های بقیق و هجره خریص عربستان، فراوری روزانه 5 میلیون بشکه نفت این کشور تحت تأثیر قرار می گیرد که این میزان نیمی از فراوریات روزانه نفت عربستان را تشکیل می دهد.

همزمان، رئیس جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: با توجه به حمله به عربستان سعودی که ممکن است بر قیمت های نفت تأثیر بگذارد، من مجوز برداشت از ذخیره استراتژیک نفت را در صورت لزوم و به اندازه کافی برای حفظ بازارها صادر کردم.

لازم به ذکر است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در واکنش به اتهام زنی پمپئو، خطاب به وی توئیت کرد: نه مقصر شناختن ایران، بلکه پذیرش راه چاره های پیشنهادی ایران به قائله یمن پایان می دهد. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: huseynvahedi.ir شناسه مطلب: 407

به "چین:درباره حمله به آرامکو نباید شتاب زده تصمیم گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین:درباره حمله به آرامکو نباید شتاب زده تصمیم گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید